PREMIERA

2004.11.07

CANAL+ PREMIUM

ZA SZYBCY, ZA WŚCIEKLI

2 Fast 2 Furious

USA/Niemcy, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film akcji

czas trwania: 103 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Gliniarz z Los Angeles Brian O'Connor (Paul Walker) w wyniku swoich nielegalnych działań traci pracę w policji. Teraz pieniądze zarabia biorąc udział w tajnych ulicznych wyścigach w Miami. Ale dostaje szansę rehabilitacji.

Agenci federalni Markham (James Remar) i Bilkins (Thom Barry) chcą dopaść przy jego pomocy kryminalistę Cartera Verone (Cole Hauser), zamieszanego w handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy. W akcji z O'Connorem współdziałają jego przyjaciel z dzieciństwa i zarazem były glinarz - Roman Pearce (Tyrese Gibson) oraz tajna agentka Monica Fuentes (Eva Mendes). Dla obu byłych policjantów nagrodą za udaną akcję będzie wyczyszczenie ich kartotek. Przeszkodą w realizacji tych planów okaże się piękna Monica.

Reżyserem "Za szybkich, za wściekłych", drugiej części filmu "Szybcy i Wściekli", wielkiego hitu z 2001 roku, jest JOHN SINGLETON. Już jego debiutancki film "Chłopaki z sąsiedztwa" przyniósł mu dwie nominacje do Oscara: za scenariusz i reżyserię. Singleton był wówczas najmłodszym nominowanym reżyserem (zaledwie 24-letnim) i jednocześnie pierwszym nominowanym w tej kategorii Afro-Amerykaninem. Później zrealizował takie filmy, jak: "Justice" (1993), "Studenci" (1995), "Rosewood w ogniu" (1997), "Baby Boy" (2001), "Shaft" (2000).

Singleton jest również producentem większości swoich filmów. Muzykę do "Za szybcy, za wściekli" skomponował laureat nagrody Grammy za muzykę do "Dnia niepodległości" David Arnold ("Shaft", "Baby Boy", "Gwiezdne wrota", "Godzilla", "Żony ze Stepford" i ostatnie filmy o Jamesie Bondzie). Pracę operatora Matthew F. Leonettiego mogliśmy oglądać w "Świcie żywych trupów" i "Efekcie motyla". Główne role w "Za szybcy, ..." zagrali: znany z pierwszej części Paul Walker ("Sekta", "Prześladowca"), Eva Mendes ("Dzień próby", "Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2"), James Remar ("Dziewczyna z sąsiedztwa", serial "Seks w wielkim mieście") oraz muzycy Tyrese ("Baby Boy") i Ludacris ("The Wash. Hip hopowa myjnia").

Latem 2005 roku wytwórnia Universal planuje premierę trzeciej części "Szybkich i wściekłych", w której być może powróci bohater pierwszego filmu cyklu - Dominic Toretto grany przez Vina Diesela.

WASZE OPINIE

Ugido

To nie film tylko clip dla dzieci i innych drechów dorabiających sobie 2 metrowy spoiler do swojego golfa III. Dorosłym odradzam szczerze.

kolona maxa

film jest zawalisty a jak się komuś nie podoba to niech to zachowa dla siebie

slicepaperwrists

mysle ze wielbiciele tuningu i tym podobnych spraw moga podczas ogladania doznac moga doznac permanentnego wzwodu..innym odradzam szczerze
ZA SZYBCY, ZA WŚCIEKLI
reżyseria:
USA/Niemcy, 2003
Gliniarz z Los Angeles Brian O'Connor (Paul Walker) w wyniku swoich nielegalnych działań traci pracę w policji. Teraz pieniądze zarabia biorąc udział w tajnych ulicznych wyścigach w Miami. Ale dostaje szansę rehabilitacji.
film akcji
ZA SZYBCY, ZA WŚCIEKLI
4,7 5 1 237