Zabójcza broń

Lethal Weapon

USA, 2016

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: serial sensacyjny

czas trwania: 45 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Serial sensacyjno-komediowy, oparty na fabule kultowej już kinowej serii "Zabójcza broń". W rolach głównych: duet policjant i detektyw, akcja oraz humor.

Jest ich dwóch. Policjant, który nie do końca wie co jest grane i detektyw, który ma w życiu jeden cel - święty spokój. Telewizyjną serię "Zabójcza broń" różni od kinowych filmów obsada, łączy natomiast fabuła i humor. Serial, tak jak ekranowy pierwowzór, opiera się przede wszystkim na dwóch charyzmatycznych postaciach. Pierwszą z nich jest były komandos i policjant, Martin Riggis (Clayne Crawford), który po śmierci żony przenosi się do Los Angeles, aby rozpocząć nowe życie. Jego nowym partnerem w pracy zostaje detektyw, Roger Murtaugh (Damon Wayans), który przeżył właśnie ciężki zawał i musi przestawić się na oszczędny tryb życia.

Ostatni film z serii "Zabójcza broń", był utrzymany w klimacie komediowym. Ale by stworzyć coś, co ma nogi, potrzebny jest stabilny grunt. Dlatego tworzymy reboot, który przedstawi wątki poboczne. To po prostu historia facetów, którzy są zranieni i potrzebują siebie nawzajem - mówił o serialu jego producent wykonawczy Matt Miller.

W rolę Martina Riggisa wcielił się Clayne Crawford, aktor znany z takich produkcji jak "Szkoła uczuć" czy "Nikita". Postać Rogera Murtaugha przypadła natomiast w udziale Damonowi Wayansowi, znanemu szerokiej publiczności przede wszystkim z komediowej roli w serialu "On, ona i dzieciaki".

ODC. 1
Martin Riggis, były członek Navy, przenosi się do Los Angeles, gdzie obejmuje posadę funkcjonariusza policji. Jego partnerem zostaje emerytowany detektyw Roger Murtaugh, który w życiu koncertuje się przede wszystkim na unikaniu stresów.

ODC. 2
Riggs i Murtaugh wyruszają do Hollywood Hills, do domu boksera wagi ciężkiej Ronalda Dawsona. Sąsiedzi skarżyli się na hałasy i zakłócanie porządku. Kiedy sprawa nieco przycicha, funkcjonariusze zostają wciągnięci w śledztwo dotyczące nielegalnego obrotu bronią wojskową. Riggs angażuje się w sprawę bardzo osobiście, kiedy dowiaduje się, że jednym z celów jest ciężarna kobieta przypominająca jego zmarłą żonę. Tymczasem, Trish martwi się o zdrowie Murtaugha i jego relacje z Riggsem.

ODC. 3
Riggs i Murtaugh są na tropie narkotykowego kartelu. Jest to bardzo niebezpieczna sprawa dotycząca kradzieży i dwóch zabójstw. W miarę rozwoju śledztwa, na jaw wychodzi fakt, że Ned jest zaangażowany bardziej niż zwykle, co zmusza Murtaugha do podjęcia bardzo niebezpiecznej decyzji.

ODC. 4
Gang włamywaczy uderza w sąsiedztwie domu Murtaugha. Tymczasem Roger Junior kontaktuje się ze swoim starym przyjacielem, który może być zamieszany w sprawę kryminalną.

ODC. 5
Murtaugh i Riggs są na tropie byłego oficera marynarki. Podejrzany okazuje się okazuje być nadzwyczajnie podobny do Riggsa. Murtaugh obawia się, że może to bardzo zaszkodzić ich sprawie.

ODC. 6
Riggs i Murtaugh pracują nad sprawą głośnego morderstwa młodej modelki. Niespodziewanie odkrywają głęboko skrywaną tajemnicę najbogatszych rodzin LA. Co więcej, Riggs odkrywa, że stary przyjaciel jego żony ma coś wspólnego ze sprawą. Tymczasem Murtaugh dowiaduje się, że jego córka wysyła wyuzdane zdjęcia do swojego nowego chłopaka.

ODC. 7
Riggs i Murtaugh badają sprawę morderstwa jednego z projektantów mody z L.A. W miarę jak podążają szlakiem dowodów, natrafiają na trop długiego i wyjątkowo niebezpiecznego tajnego dochodzeniaprowadzonej przez oddział antynarkotykowy.

ODC. 8
Riggs opiekuje się 8-letnim chłopcem, który był świadkiem skoku na kasyno. W tym czasie Murtaugh stara się udowodnić, że jest świetnym motocyklistą. Riggs rozważa także, co zrobić z pieniędzmi, które otrzymał ze sprzedaży swojego domu w Teksasie.

ODC. 9
Świąteczny czas Murtaugha i Riggsa zakłóca sprawa morderstwa, w które zamieszany jest znany już Riggsowi potężny dealer narkotykowy. Mężczyzna przypomina sobie minione święta Bożego Narodzenia, które spędzał ze zmarłą z żoną. Murtaugh ma problem z irytującymi dekoracjami świątecznymi sąsiada.

Odc. 12
Z parkingu policyjnego ginie samochód z dużą ilością kokainy. W sprawę zostają zaangażowani Riggs i Mourtaugh.

Odc. 13
Rigs i Murtaugh badają sprawę brutalnych morderstw, które łączy jeden szczegół - wszystkie ofiary należały do tego samego kościoła. Tymczasem Trish i Rogers nie zgadzają się z planami RJ dotyczącymi jego przyszłości.
PREMIERA odc. 12,13: CANAL+, czwartek, 20 kwietnia 2017, 21:00

Odc. 14
Murtaugh i Riggs odkrywają, że po wypadku Cahill znalazł się na celowniku śmiertelnie niebezpiecznego stalkera. Riggsa zaczyna prześladować przeszłość jego partnera, po tym jak znalazł jego akta w biurze Cahilla. Tymczasem Roger i Trish dowiadują się o fałszywej tożsamości córki.

Odc. 15
Aby chronić Leo Getza, adwokata, który był związany z kartelem, Riggs i Murtaugh zostają zmuszeni do współpracy z agentką DEA Karen Palmer. W miarę rozwoju śledztwa, detektywi zaczynają zdawać sobie sprawę, że Leo nie jest jedyną osobą, której może grozić niebezpieczeństwo. Tymczasem Riggs zaczyna patrzeć na agentkę Palmer w zupełnie innym świetle.
PREMIERA odc. 14,15: CANAL+, czwartek, 27 kwietnia 2017, 21:00

WASZE OPINIE

pedro

Niestety, pierwowzór był o niebo lepszy. Aktorstwo również.
Zabójcza broń
USA, 2016
Serial sensacyjno-komediowy, oparty na fabule kultowej już kinowej serii "Zabójcza broń". W rolach głównych: duet policjant i detektyw, akcja oraz humor.
serial sensacyjny
Zabójcza broń
4,1 5 1 208