Paramount Pictures

PREMIERA

2007.04.02

CANAL+ PREMIUM

ZABÓJCZA PERFEKCJA

Virtuosity

USA, 1995

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: film akcji/science fiction

czas trwania: 102 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w Los Angeles. Były policjant, Parker Barnes (Denzel Washington), odsiaduje wyrok za to, że przed laty sam wymierzył sprawiedliwość zabójcom swojej żony i córki.

Tymczasem w laboratoriach policji trwają prace nad nowym programem szkolenia oficerów, mającym odbywać się w wirtualnym świecie. Barnes zgadza się uczestniczyć w testach programu. Nieoczekiwanie, okrutny i sadystyczny, a zarazem niezwykle inteligentny wirtualny przestępca, SID 6.7 (Russell Crowe), opuszcza swą komputerową rzeczywistość i przedostaje się do realnego życia, na ulice Los Angeles. Parker Barnes musi złapać morderczego cyborga i ocalić miasto. Asystuje mu koleżanka - kryminolog Madison Carter (Kelly Lynch).

Australijski reżyser BRATT LEONARD, oprócz "Zabójczej perfekcji", ma na swym koncie kilka horrorów, takich jak "Trupi loch", "Kosiarz umysłów", "Kryjówka diabła" czy "Man-Thing". Jest też autorem przygodowego filmu "T-Rex. Powrót do okresu kredowego".

Postać Parkera Barnesa zagrał Denzel Washington, jeden z najpopularniejszych aktorów amerykańskiego kina i telewizji. Od 1982 przez 6 lat grał postać doktora Chandlera w serialu telewizyjnym "St. Elsewhere". W kinie zadebiutował w 1981 roku filmem "Dokładnie tacy sami", ale jego pierwszą ważną rolą był dopiero występ w "Opowieściach żołnierza" Normana Jewisona trzy lata później. Głośno o Washingtonie zrobiło się po filmie "Wołanie o wolność" (1987) Richarda Attenborougha, gdzie z pasją wcielił się w postać prawnika-radykała, który w RPA walczył z apartheidem i nietolerancją (pierwsza nominacja do Oscara). Statuetkę, a także Złoty Glob odebrał już dwa lata później za drugoplanową rolę w dramacie "Chwała" Edwarda Zwicka. Wiele dało Washingtonowi spotkanie ze Spike'iem Lee. Pierwszy raz zagrał u niego w "Mo' Better Blues". Już za następny wspólny film "Malcolm X" aktor odebrał Srebrnego Niedźwiedzia na berlińskim festiwalu i drugą nominację do Oscara. Washington lubi psychicznie i fizycznie utożsamiać się ze swoimi bohaterami. Przed głośnym "Huraganem" Jewisona (1999), gdzie zagrał zmagającego się z rasistowskimi uprzedzeniami boksera, schudł 20 kilo i przez pół roku ćwiczył na ringu. Za rolę tę po raz trzeci otrzymał nominację do Oscara, a także Złoty Glob i nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie. Drugiego w karierze Oscara zdobył w 2002 roku za kreację w "Dniu próby" i wtedy to otwarcie skrytykował Hollywood za podtrzymywanie rasistowskiej tradycji i utajoną dyskryminację.

W postać cyborga wcielił się znany australijski aktor Russell Crowe, który występował na ekranie od najmłodszych lat i ma na swoim koncie ponad 30 ról. Przełomem w jego karierze był "Romper Stomper" (1992), w którym zauważyła go Sharon Stone. Po paru latach Crowe zagrał u jej boku w pierwszej w swojej karierze amerykańskiej produkcji "Szybcy i martwi" (1995). Kolejne zrealizowane w USA filmy przyniosły mu wielką sławę i uznanie. Największe hity z jego udziałem, to "Tajemnice Los Angeles" (1997), "Informator" (1999), "Gladiator" (2000), za którego został uhonorowany Oscarem, "Dowód życia" (2000), "Piękny umysł" (2001), który przyniósł mu Złoty Glob i nagrodę BAFTA, "Pan i władca: na krańcu świata" (2003) i "Człowiek ringu" (2005). Artysta gra i śpiewa w założonym przez siebie zespole rockowym.

Rolę asystentki bohaterskiego policjanta zagrała Kelly Lynch znana m.in. z filmów, takich jak "Drugstore Cowboy", "Trzy serca", "Aniołki Charliego", "Więźniowie nieba" czy "Obłęd".

WASZE OPINIE

petersmith21

Witam

Mówiąc krótko - do obejrzenia, ale raczej niekoniecznie. Efekty specjalne na niezbyt wysokim poziomie ale ten film ma już ponad 10 lat także niejak nie można go porównywać do obecnych produkcji. Wyczuwalne elementy cyberpunku. Russel Crowe dość mocno przyciąga uwagę. Denzel Washington też w niezłej formie.

pozdrawiam
ZABÓJCZA PERFEKCJA
reżyseria:
USA, 1995
Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w Los Angeles. Były policjant, Parker Barnes (Denzel Washington), odsiaduje wyrok za to, że przed laty sam wymierzył sprawiedliwość zabójcom swojej żony i córki.
film akcji/science fiction
ZABÓJCZA PERFEKCJA
3,4 5 1 17