Zaginiona dziewczyna

Gone Girl

USA, 2014

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

Ocena filmu

0.00

Opis

Rosamund Pike w nominowanej do Oscara® i Złotego Globu 2015 roli zaginionej młodej żony. Studium toksycznego związku i rozpadu małżeństwa. Mroczny, klimatyczny thriller Davida Finchera ("Podziemny krąg", "Siedem", Dziewczyna z tatuażem") na podstawie bestsellerowej powieści i według scenariusza Gillian Flynn.

Były nowojorski pisarz Nick Dunne (Ben Affleck) i jego żona Amy (Rosamund Pike) poznali się i pobrali w Nowym Jorku z silnym postanowieniem, że nie dopuszczą, by ich związek popadł w rutynę. Jednak recesja i utrata pracy, przeprowadzka z Nowego Jorku do małej mieściny w Missouri, choroba i śmierć matki Nicka powodują, że magia i namiętność ich związku znika. W dniu piątej rocznicy ślubu Amy znika, pozostawiając w domu ślady krwi. Sprawa trafia do detektyw Rhondy Boney (Kim Dickens) oraz mediów. Nick staje się głównym podejrzanym. Nie pomaga mu fakt, że nie potrafi odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące żony. Nie wie, czym się zajmowała, gdy zostawała sama w domu, z kim się przyjaźni, ani jaka jest jej grupa krwi. Opinia publiczna wydaje wyrok. Rodzina i sąsiedzi Amy odwracają się od niego. Nick, próbując poradzić sobie z sytuacją, wynajmuje znanego prawnika, genialnego manipulatora i speca od public relations Tannera Bolta (Tyler Perry), zwanego patronem zabójców żon. W trakcie śledztwa wychodzą na jaw sprawy, które nie prowadzą do wyjaśnienia zagadki zniknięcia Amy, a jedynie odkrywają coraz więcej tajemnic.

"Zaginiona dziewczyna"" to zaskakujący zwrotami akcji thriller Davida Finchera ze świetnymi pierwszoplanowymi rolami Rosamund Pike i Bena Afflecka oraz doskonałą muzyką Trenta Reznora, która podkreśla złowieszczą atmosferę filmu. Jest to historia dwójki ludzi, którzy z kochającego małżeństwa zmieniają się w najgorszych wrogów. Scenariusz do filmu napisała Gillian Flynn na podstawie swojej książki, która przez ponad 100 tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu listy bestsellerów "New York Timesa". Na potrzeby ekranizacji autorka przerobiła zakończenie swojej powieści. Rosamund Pike, która zagrała tytułową postać, przygotowując się do roli czerpała inspirację z kreacji Nicole Kidman w "Za wszelką cenę" oraz Sharon Stone w "Nagim instynkcie". Analizowała również mowę ciała Caroline Kennedy, żony Johna Kennedy'ego Jr. Wysiłek aktorki zaowocował pierwszą w jej karierze nominacją do Oscara i Złotego Globu, a także szeregiem innych wyróżnień. Dla Bena Afflecka, który partnerował Pike, "Zaginiona dziewczyna" jest również w pewnym sensie projektem przełomowym w karierze. Na wyraźne życzenie Finchera, który chciał nadać relacji małżonków realizmu rodem z europejskiego kina, aktor po raz pierwszy wystąpił nago przed kamerą.

"Zaginiona dziewczyna" odniosła finansowy sukces, przynosząc blisko 340 mln przychodu. Jednocześnie jest to czwarty z rzędu film Finchera, który zdobył nominację do Oscara za pierwszoplanową rolę. Wcześniej były to: "Dziewczyna z tatuażem" (Rooney Mara), "The Social Network" (Jesse Eisenberg) i "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" (Brad Pitt).

WASZE OPINIE

arti

Bardzo dobry i trzymający w napięciu thriller. Na plus fantastyczna kreacja głównej bohaterki. Nie jestem fanem Afflecka, ale dałem radę wytrzymać jego obecność w tym filmie[:-)].

Jedyny minus, o którym wspominał już GAZO to czas trwania - moim zdaniem spokojnie można byłoby skrócić całą historię do 2 godzin.

Polecam

GAZO

A ja myślałem, że mam żonę zołze, jak widać można trafić gorzej !!!
Świetna obsada, nie zły pomysł, nieco długi ale warto zobaczyć.
POLECAM.
Zaginiona dziewczyna
reżyseria:
USA, 2014
Rosamund Pike w nominowanej do Oscara® i Złotego Globu 2015 roli zaginionej młodej żony. Studium toksycznego związku i rozpadu małżeństwa. Mroczny, klimatyczny thriller Davida Finchera ("Podziemny krąg", "Siedem", Dziewczyna z tatuażem") na podstawie bestsellerowej powieści i według scenariusza Gillian Flynn.
thriller
Zaginiona dziewczyna
4,1 5 1 97