Universal Studios International. ALL RIGHTS RESERVED.

PREMIERA

2011.03.06

CANAL+ PREMIUM

Zaginiony ląd

Land of the Lost

USA, 2009

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

Ocena filmu

0.00

Opis

Ambitny paleontolog Rick Marshall (Will Ferrell) przeżywa trudny okres w karierze zawodowej. Trzy lata wcześniej w telewizyjnej rozmowie przyznał, że rozwiązania energetycznych problemów ludzkości upatruje w podróżach w czasoprzestrzeni. Niefortunny wywiad skazał go na ostracyzm w środowisku naukowym.

W tych okolicznościach do doktora zgłasza się młodziutka badaczka Holly Cantrell (Anna Friel). Przekonana o trafności kontrowersyjnych teorii Marshalla, uważa go za geniusza. Za jej namową naukowiec postanawia wznowić pracę nad wzmacniaczem tachionów, maszyną do czasoprzestrzennych wycieczek. Holly towarzyszy Marshallowi w ekspedycji do jaskini, gdzie urządzenie ma zostać przetestowane. Na miejscu dołącza do nich Will Stanton (Danny McBride), sprzedawca fajerwerków i przewodnik turystyczny w parku rozrywki. Podczas eksperymentu cała trójka zostaje dosłownie wessana w inny wymiar. Kiedy dochodzą do siebie, okazuje się, że znaleźli się w alternatywnej rzeczywistości, pełnej przedmiotów i istot z różnych epok. Nieprzygotowani, pozbawieni możliwości powrotu do domu, muszą przetrwać w świecie pełnym niezwykłych stworzeń, w tym drapieżnych dinozaurów.

"Zaginiony ląd" to zwariowana, kipiąca absurdalnym humorem parodia kultowego serialu dla młodzieży, wyświetlanego w amerykańskiej telewizji w latach 70. Program śledził losy rodziny Marshallów uwięzionych w alternatywnym świecie, zamieszkałym przez dinozaury, człekokształtne małpy i agresywne, przypominające jaszczurki istoty zwane Sleestakami. Dla reżysera BRADA SILBERLINGA, jak i milionów Amerykanów w zbliżonym wieku, przygody Marshallów stanowią jedno z najprzyjemniejszych wspomnień z dzieciństwa. Ceniony hollywoodzki reżyser, twórca "Miasta Aniołów" i znakomitego "Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń", niespodziewanie otrzymał możliwość opowiedzenia na nowo ulubionej historii z czasów młodości. "Jestem jednym z tych gości, którzy oglądali "Zaginiony ląd" zasiadając w sobotnie poranki w pidżamie przed telewizorem. Zrobienie z niego pełnometrażowej wersji wydało mi się fantastycznym pomysłem. Praca nad filmem wymagała ode mnie zachowania odpowiednich proporcji między humorem dodanym i elementami wziętymi prosto z serialu" - wspomina reżyser. Producenci z Universal Pictures przeznaczyli na ten cel niebagatelną sumę 100 milionów dolarów, dając reżyserowi sporo twórczej wolności. Chcąc uzyskać większe pole do komediowych popisów, reżyser wspólnie z dwójką scenarzystów, Chrisem Henchym i Dennisem McNicholasem, zdecydowali się na wprowadzenie drobnych zmian. Rodzinną w oryginale historię zastąpili przygodami dwójki naukowców i prostolinijnego pracownika parku rozrywki. Zasadniczej zmianie nie uległ natomiast świat filmu, zamieszkały przez wszystkie istoty znane z serialu, choć znacznie wzbogacony, dzięki praktycznie nieograniczonym możliwościom komputerowych efektów specjalnych.

Do wielkich fanów "Zaginionego lądu" należy również odtwórca głównej roli w filmie Will Ferrell. "W serialu najbardziej podobał mi się fakt, że nie była to kolejna głupia kreskówka. Wszystko wydawało się wtedy takie rzeczywiste, zdawało się być prawdziwą przygodą. Marzyłem o tym, by być jednym z bohaterów serialu" - mówił popularny komik, twórca ciekawych kreacji w filmach takich, jak "Elf", "Przypadek Harolda Cricka", "Legenda telewizji" czy "Producenci". Dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Ferrell nie ogranicza się tylko do aktorstwa, będąc także uznanym komediowym scenarzystą i producentem. Na planie "Zaginionego lądu" Ferrellowi towarzyszyła dwójka utalentowanych młodych wykonawców. Danny McBride, w którym wielu upatruje wschodzącą gwiazdę komedii, dał próbkę nieprzeciętnych umiejętności w takich produkcjach, jak "Boski chillout", "Jaja w tropikach" czy "Zanim odejdą wody". W rolę młodej pani naukowiec wcieliła się Anna Friel, brytyjska aktorka, popularna za sprawą roli Charlotty Charles w prezentowanym w CANAL+ serialu "Gdzie pachną stokrotki", za którą nominowano ją do Złotego Globu, Saturna i nagrody Satellite.

WASZE OPINIE

JyJmQljQHPwDqq

Stands back from the kebyoard in amazement! Thanks!

k5ys

niezły film . dzieki C+ za wykupienie

BeruZadra

Żałuję, że w ogóle zwróciłam na film uwagę.
Zaginiony ląd
reżyseria:
USA, 2009
Ambitny paleontolog Rick Marshall (Will Ferrell) przeżywa trudny okres w karierze zawodowej. Trzy lata wcześniej w telewizyjnej rozmowie przyznał, że rozwiązania energetycznych problemów ludzkości upatruje w podróżach w czasoprzestrzeni. Niefortunny wywiad skazał go na ostracyzm w środowisku naukowym.
komedia
Zaginiony ląd
3,2 5 1 9