Kino Świat 2014

Zambezia

RPA, 2012

reżyseria:

gatunek: film animowany

Ocena filmu

0.00

Opis

W sercu Afryki, gdzieś między Rio i Madakaskarem, leży imponująca ptasia metropolia - Zambezia...

Młody sokół Kai mieszka z ojcem z dala od innych. Ciekawy świata młodzieniec marzy, by jak najszybciej opuścić rodzinne gniazdo i oddychać pełną piersią wśród innych. Tymczasem dla pogrążonego w żałobie po żonie ojca świat to zagrożenie, dlatego chce trzymać syna blisko siebie. Pewnego dnia po kłótni z rodzicem Kai wylatuje z gniazda. Rusza do ptasiej metropolii zwanej Zambezią, gdzie zamierza wstąpić do elitarnego oddziału strażników miasta - Dziobasów Przestworzy. Zatroskany ojciec rusza jego śladem, ale wkrótce zostaje schwytany przez legwana imieniem Budzo, który zamierza go wykorzystać, by dostać się do ptasiej krainy i zrobić sobie ucztę z ptasich jaj. Przyszłość starego sokoła i całej Zambezii spoczywa teraz na skrzydłach Kaia i jego przyjaciół - gadatliwego Luzika i walecznej Zoe.

Scenariusz "Zambezii" powstał pod kierunkiem Kiela Murraya, scenarzysty "Aut", współtwórcy wielkich przebojów Studia Pixar - "Iniemamocni", "Merida Waleczna", "Gdzie jest Nemo", "Odlot". W polskiej wersji językowej można usłyszeć m.in. członków Kabaretu Moralnego Niepokoju, nominowaną do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Joannę Kulig ("Żółwik Sammy 2"), Dariusza Szpakowskiego, Wojciecha Machnickiego ("Ratatuj", "Auta", "Epoka lodowcowa"), Sławomira Packa ("Gdzie jest Nemo", "Potwory i spółka") oraz jako ptaszki-plotkary specjalistki od mody Joannę Horodyńską i Adę Fijał.

WASZE OPINIE

Pio

Dokładnie, kiedy zobaczyłem tą animacje.. po paru minutach wyłączyłem i usunąłem
z dysku.:)

maniatv

Oczywiście Madagaskar to nie jest i dorośli mogą mieć wiele zastrzeżeń do animacji ale małym widzom moze to nie przeszkadza.
Jest kolorowo i z morałem.
Zambezia
reżyseria:
RPA, 2012
W sercu Afryki, gdzieś między Rio i Madakaskarem, leży imponująca ptasia metropolia - Zambezia...
film animowany
Zambezia
3,9 5 1 11