PREMIERA

2012.02.01

CANAL+ PREMIUM

Zawód: morderca

Mord ist mein Geschäft, Liebling

Niemcy, 2009

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: komedia sensacyjna

czas trwania: 104 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Zawsze elegancki Toni Ricardelli (Rick Kavanian) szczyci się dobrymi zarobkami i elastycznymi godzinami pracy. W wolnych chwilach poszukuje prawdziwej miłości, umawiając się na randki w ciemno. Kiedy jednak szczerze wyjawia kobietom, że jest płatnym zabójcą, potencjalne partnerki uciekają w popłochu.

Toni otrzymuje zlecenie zabicia Enrica Puzzo (Franco Nero). Niewygodne dla mafii pamiętniki byłego gangstera mają się wkrótce ukazać w wydawnictwie Christophera Kimbela (Hans-Michael Rehberg) i jego bojaźliwego syna Bobfrieda (Janek Rieke). Gdy Puzzo nie dociera na oficjalną prezentację, do jego włoskiej kryjówki zostaje oddelegowana narzeczona Bobfrieda, Julia Steffens (Nora Tschirner). Zamiast pisarza, na miejscu zastaje Toniego, który chwilę wcześniej wykonał zadanie. Zakochany w Julii od pierwszego wejrzenia zabójca, zgadza się jej pomóc, wcielając się w Puzzo. Na wezwanie szefa mafii Salvatore Marino (Günther Kaufmann) przekonanego, że Toni zawalił robotę, śladem rzekomego pisarza wyruszają kolejni zabójcy.

"Zawód: morderca" to zwariowana komedia pomyłek, pełna nawiązań do klasycznych filmów gatunku z lat 60. i 70. Twórca filmu SEBASTIAN NIEMANN jest znany z horroru "7 dni życia" i familijnego "Duszka głuptaska". Razem ze swym stałym współscenarzystą Dirkiem Ahnerem dołożył wszelkich starań, by scenariusz kipiał od gagów, których nie powstydziliby się Peter Sellers i Louis de Funès. Do współpracy zaprosił największe gwiazdy niemieckiej komedii - Ricka Kavaniana i Norę Tschirner. Kavanian za występ w głośnych parodiach "Gwiezdne jaja, część I: Zemsta świrów" i "But Manitou" otrzymywał Niemieckie Nagrody Komediowe (German Comedy Awards). Tschirner, prezenterka radiowa i telewizyjna, zrobiła aktorską karierę, dzięki występom w popularnych nie tylko za Odrą komediach "Kebab Connection" i "Miłość z przedszkola", gdzie pojawiła się u boku Tila Schweigera. W "Zawodzie: mordercy" na drugim planie można zobaczyć dwóch weteranów włoskich spaghetti westernów - Franca Nero ("Django") oraz Buda Spencera ("Pięciu uzbrojonych mężczyzn", "Lo chiamavano Trinità...").

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

WASZE OPINIE

pedro

Zabawny film. Bez ambicji, ale sporo dobrych gagów. Fajna komedia, uśmiałem się.

bazyli

A tak zupełnie przy okazji teraz dostrzegłem że dystrybutorem tego filmu jest Warner Bros. Czyżby pomyłka - WB niejako przypisane jest przecież do HBO - czyli nic już nie rozumiem

tufta

Gdy spojrzałem na kraj produkcji tego filmu to przyznam ,że miałem pewne obawy co do atrakcyjności tego filmu.Pomyślałem sobie,niemiecka komedia to muszą być jaja.Nie pamiętałem kiedy oglądałem takowy film.Niemcy co jak co ale ze śmiechem mi się nie kojarzyły nigdy.No więc siadłem,zapaliłem papierosa,siorpnąłem łyka kawy i zacząłem oglądać.Moje obawy co do tej komedii szybko znikły.Powiem więcej,kilka razy się głośno zaśmiałem.A ,że mam śmiech jak żaba po sraniu to było mnie słuchać w całym domu i już w krótce ową komedie oglądali wszyscy domownicy.Nie wiem czemu ale tylko ja się śmiałem.Albo ja jestem inny albo inni są inni:-).Tak czy siak z akcentem na siak polecam ten film wszystkim filmożercom.
Zawód: morderca
reżyseria:
Niemcy, 2009
Zawsze elegancki Toni Ricardelli (Rick Kavanian) szczyci się dobrymi zarobkami i elastycznymi godzinami pracy. W wolnych chwilach poszukuje prawdziwej miłości, umawiając się na randki w ciemno. Kiedy jednak szczerze wyjawia kobietom, że jest płatnym zabójcą, potencjalne partnerki uciekają w popłochu.
komedia sensacyjna
Zawód: morderca
2,9 5 1 15