PREMIERA

2003.12.27

CANAL+ PREMIUM

Zawód: szpieg

Spy Game

Wlk. Brytania, 2001

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film akcji

czas trwania: 122 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Doświadczony agent CIA podejmuje ryzykowną grę, w której stawką jest życie jego młodszego kolegi. Pełna napięcia szpiegowska historia z Robertem Redfordem i Bradem Pittem w rolach głównych.

Początek lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Zasłużony agent CIA Nathan Muir (Robert Redford) wybiera się na emeryturę. Ostatniego dnia pracy dowiaduje się, że jego przyjaciel, a zarazem dawny współpracownik, Tom Bishop (Brad Pitt) został osadzony w chińskim więzieniu i skazany na śmierć za szpiegostwo. Egzekucja ma odbyć się w ciągu 24 godzin. Sytuacja jest wyjątkowo niewygodna dla amerykańskiej dyplomacji. Funkcjonariusze CIA liczą, że Muir przekaże im kilka kompromitujących informacji na temat swojego byłego podwładnego. Ten jednak postanawia zrobić wszystko, aby ocalić przyjaciela.

Znakomicie zrealizowany film sensacyjny z ekscytującą szpiegowską intrygą i gwiazdorską obsadą. W rolach głównych występują: legenda kina, zdobywca honorowego Oscara za osiągnięcia życia - Robert Redford ("Żądło", "Pożegnanie z Afryką", "Ukryta strategia"), dwukrotnie nominowany do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Brad Pitt ("12 małp", "Babel", "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"), piękna Catherine McCormack ("Braveheart - Waleczne Serce", "Cień wampira", "28 tygodni później") oraz uznany brytyjski aktor Stephen Dillane ("Aleja snajperów", "Godziny", "Król Artur"). Za reżyserię obrazu odpowiedzialny był laureat BAFTY TONY SCOTT ("Wróg publiczny", "Człowiek w ogniu", "Metro strachu"). Inteligentny i dopracowany scenariusz jest wspólnym dziełem Davida Araty (nominowany do Oscara współscenarzysta "Ludzkich dzieci") i Michaela Frosta Becknera ("Wyspa piratów", cykl "Snajper"). Całość dopełnia świetna muzyka Harry'ego Gregsona-Williamsa ("Shrek", "Królestwo niebieskie", "Opowieści z Narnii - Lew, czarownica i stara szafa"), za którą artysta otrzymał nominację do Złotego Satelity.

WASZE OPINIE

frank

dobry sensacyjny film!!!
pomysł - ok
zdjęcia i obsada - ok
zakończenie - średniawe w amerykańskim stylu
ogólnie - wporzo
polecam

oleńka

Fantastyczny film, naprawdę godny polecenia :))) Dawno nie oglądałam filmu w takim napięciu. Extra muzyczka, po obejrzeniu słucham non-stop. Brad Pitt jest boski jak diabli!!! "Lektura" obowiązkowa.

ziółek

a ja sobie go dziś nagram....bo usnełem jak pierwszy raz ogladałem...i nie dlatego że był nudny tylko dlatego że byłem zmęczony;))))) A film bomba polecam!!!!!!
Zawód: szpieg
reżyseria:
Wlk. Brytania, 2001
Doświadczony agent CIA podejmuje ryzykowną grę, w której stawką jest życie jego młodszego kolegi. Pełna napięcia szpiegowska historia z Robertem Redfordem i Bradem Pittem w rolach głównych.
film akcji
Zawód: szpieg
4,7 5 1 79