PREMIERA

2006.12.05

CANAL+ PREMIUM

ZAWSZE W NIEDZIELĘ

Polska, 1965

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 85 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Trzy komediowe nowele ukazujące perypetie sportowców różnych dyscyplin.

W noweli piłkarskiej poznajemy bramkarza Antoniego Krawczyka (Jerzy Turek), który - ku ubolewaniu swojej żony (Kalina Jędrusik) - wciąż siedzi na ławce rezerwowych. Jednak, gdy los daje mu w końcu szansę włączenia się do gry, nie wszystko idzie zgodnie z planem.

Nowela lekkoatletyczna to historia pary młodych sportowców, których łączy uczucie. Płotkarka Hanka Morawska (Jolanta Bohdal) i tyczkarz Piotr Wolski (Stefan Knothe) chcieliby spędzać ze sobą jak najwięcej czasu, ale uniemożliwiają to ciągłe treningi i zgrupowania.

Trzecia nowela - kolarska - przenosi nas do małego miasteczka, w którym ma znaleźć swój finał etap wyścigu. Zwycięzcą jest młody kolarz Adam Bobek (Maciej Damięcki). Gdy wychodzi na jaw, że chłopak pochodzi z miasteczka, tutejsze władze przygotowują wielką fetę. Nieśmiały zawodnik ucieka od tego zamieszania.

"Zawsze w niedzielę" to pełnometrażowy debiut RYSZARDA BERA, który był wcześniej asystentem takich mistrzów, jak Wojciech Jerzy Has czy Aleksander Ford. W jego dorobku znajdziemy popularne i nagradzane filmy, takie jak "Gdzie jest trzeci król", "Przez dziewięć mostów", "Chłopcy", "Thais", "Cudzoziemka", "Kamień na kamieniu" oraz serial "Lalka". Autorem zdjęć do debiutanckiego filmu Bera jest ceniony polski operator Jacek Korcelli ("Beata", "Przez dziewięć mostów", seriale "Stawiam na Tolka Banana", "Lalka"), który pracował też z Berem przy kilku innych produkcjach. Muzykę do filmu napisał znakomity kompozytor i jazzman Jerzy Matuszkiewicz, który ma w dorobku tak głośne pozycje, jak "Jowita", "Poszukiwany, poszukiwana", "Wojna domowa", "Stawka większa niż życie", "Kolumbowie", "Podróż za jeden uśmiech" czy "40-latek". W obsadzie znalazła się czołówka polskiego aktorstwa: Jerzy Turek ("Miś", serial "Złotopolscy"), Kalina Jędrusik ("Lekarstwo na miłość", "Ziemia obiecana"), Jan Kobuszewski ("Klub kawalerów", "Brunet wieczorową porą"), Wojciech Siemon (seriale "Wojna domowa", "Niewiarygodne przygody Marka Piegusa") i Maciej Damięcki ("Rzeczpospolita babska", "Rozmowy kontrolowane").


Źródło zdjęć: www.filmpolski.pl
ZAWSZE W NIEDZIELĘ
reżyseria:
Polska, 1965
Trzy komediowe nowele ukazujące perypetie sportowców różnych dyscyplin.
komedia
ZAWSZE W NIEDZIELĘ
4,4 5 1 47