Zbuntowana

The Divergent Series: Insurgent

USA, 2015

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film akcji

Ocena filmu

0.00

Opis

Druga część filmowej sagi, będącej adaptacją bestsellerowej trylogii Veroniki Roth. Do obsady dołącza m.in. laureatka Oscara® Octavia Spencer oraz dwukrotnie nominowana do Oscara Naomi Watts.

Po ucieczce z podzielonego, uporządkowanego miasta, Tris Pryor (Shailene Woodley) razem z Cztery (Theo James) i grupą przyjaciół zbiegają z miasta. Przewodnicząca rady Jeanine (Naomi Watts) obarcza ich winą za atak na Altruistów, którego sama dokonała. W domu Tris znajduje skrzynkę z wiadomością od Ojców Założycieli, którą może odczytać tylko Niezgodny. Rozpoczyna za nimi pościg, na czele którego stoi Eric (Jai Courtney). Celem jest Tris, która przepełniona gniewem po śmierci rodziców również dąży do konfrontacji.

"Niezgodna" to kolejny po "Igrzyskach śmierci" kinowy przebój, w którym bohaterką jest nastoletnia buntowniczka, rzucająca wyzwanie systemowi. Oba filmowe cykle są adaptacjami powieści, oba składają się z 3 części, z których trzecia jest adaptowana w formie dwóch filmów, oba odniosły sukces komercyjny. "Niezgodna" przy budżecie rzędu 85 milionów zarobiła 275 milionów, "Zbuntowana" ponad 297 milionów. Trzecia część, "Wierna", ma premierę 11 marca 2016.

Film Neila Burgera, obok kolejnej silnej heroiny w stylu Katniss Everdeen z "Igrzysk śmierci", kreuje także nowe osobowości kina. Wiele pochwał za tytułową rolę zebrała Shailene Woodley, znana dotychczas z dramatów "Gwiazd naszych wina" i "Cudowne tu i teraz". W pierwszym grała w parze z Anselem Elgortem, który w "Niezgodnej" wciela się w jej brata, w drugim partnerował jej Miles Teller, który w "Niezgodnej" gra Petera, a wielką sławę przyniosła mu główna rola w nagrodzonym trzema Oscarami® 2015 "Whiplash". W filmie Neila Burgera partnera Woodley gra przystojny Theo James ("Underworld: Przebudzenie"). W obsadzie jest również Jai Courtney, czyli syn Johna McClane'a ze "Szklanej pułapki 5" i Varro z serialu "Spartakus". Młode gwiazdy wspierają doświadczone aktorki - Ashley Judd i Kate Winslet, która podczas realizacji "Niezgodnej" była w piątym miesiącu ciąży. W trakcie 4 tygodni na planie stała się ona na tyle widoczna, że konieczne było filmowanie Winslet tylko od pasa w górę lub aranżowanie sytuacji, w których zasłania brzuch.
Zbuntowana
reżyseria:
USA, 2015
Druga część filmowej sagi, będącej adaptacją bestsellerowej trylogii Veroniki Roth. Do obsady dołącza m.in. laureatka Oscara® Octavia Spencer oraz dwukrotnie nominowana do Oscara Naomi Watts.
film akcji
Zbuntowana
4,2 5 1 78