Fox

PREMIERA

2010.03.17

CANAL+ PREMIUM

Zdjęcie w godzinę

One Hour Photo

USA, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 96 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Seymour Parrish (Robin Williams) od 20 lat pracuje w ekspresowym punkcie fotograficznym w jednym z podmiejskich supermarketów. Nieśmiały i zamknięty w sobie Sy nie ma ani rodziny, ani przyjaciół. Ten brak rekompensuje sobie "pasożytując" na życiu klientów, których zdjęcia ogląda.

Szczególne miejsce zajmuje tu młode małżeństwo Nina (Connie Nielsen) i Will (Michael Vartan) Yorkinowie wraz z kilkuletnim synem Jake'em (Dylan Smith). Ich nazwisko to w języku angielskim gra słów: "yorkin" pochodzi od "your kin", czyli "twoi bliscy". I za takich uważa ich Sy, czując się niemal członkiem tej szczęśliwej rodziny. Yorkinowie żyją bowiem jak bohaterowie reklamy telewizyjnej: są piękni, młodzi i bogaci. Stanowią całkowite przeciwieństwo Sy'a, mało atrakcyjnego mężczyzny w średnim wieku, spędzającego każdy wieczór samotnie przed telewizorem. Idealne życie Yorkinów to jednak tylko pozory. Will zdradza żonę, a Connie czuje się niezbyt szczęśliwą kurą domową. Gdy prawda o ich związku dociera do Sy'a, jego obsesja przybiera na sile. Pracownik punktu fotograficznego postanawia w wkroczyć w życie rodziny Yorkinów.

"Zdjęcie w godzinę" to pełnometrażowy debiut MARKA ROMANKA. Reżyser wcześniej zrealizował wiele wideoklipów dla takich gwiazd jak: Madonna, Lenny Kravitz, David Bowie, R.E.M. czy Michael Jackson. W 1997 roku otrzymał za nie prestiżową MTV Video Vanguard Award. Przy pisaniu scenariusza "Zdjęcia w godzinę" Romanka inspirowały filmy t.j. "Lokator" Romana Polańskiego, "Taksówkarz" Martina Scorsese czy "Rozmowa" Francisa Forda Coppoli. Główną rolę samotnika uciekającego coraz bardziej w świat własnych obsesji powierzono Robinowi Williamsowi kojarzonemu dotychczas raczej z nieco lżejszym repertuarem ("Fisher King", "Dziewięć miesięcy", "Klatka dla ptaków", "Patch Adams"). W postać Niny wcieliła się pamiętana z "Gladiatora" i "Adwokata diabła" Connie Nielsen.

WASZE OPINIE

Lewus

Jak zwykle z odpowiednim wyprzedzeniem opróżniłem żołądek, wziąłem do ręki dobre piwo i zadbałem o wygodny podnóżek. Sięgnąłem po pilota, włączyłem sprzęt i zasiadłem przed telewizorem. Seans się rozpoczął. Pierwsze minuty zwykle decydują o tym czy warto spędzić swój cenny czas na danym obrazie. Tym razem początek był obiecujący. Mało tego, z każdą chwilą napięcie wzrastało, a suspensu nie powstydziłby sie sam mistrz - Hitchcock. Piwo dawno się skończyło, nerki zrobiły swoje i fizjologia zaczęła przypominać, że istnieje... Ale jak tu wyjść, kiedy każda scena, kązde słowo, mało tego - każdy gest(!) ma kolosalne znaczenie, olbrzymią wagę? Trzeba jakoś wytrzymać - wmawiałem sobie, próbując oszukać odwieczne prawo ciążenia. Udało się. Ale warto było się poświęcić... Polecam!

ktokolwiek

Jedna z najlepszych kreacji Robina Williamsa. Film zdecydowanie godzien polecenia.

pedro

Świetny film i rewelacyjny Williams. Mimo, że film miał już swoją premierę w C+ z miłą chęcią obejrzę go ponownie. Warto!!!
Zdjęcie w godzinę
reżyseria:
USA, 2002
Seymour Parrish (Robin Williams) od 20 lat pracuje w ekspresowym punkcie fotograficznym w jednym z podmiejskich supermarketów. Nieśmiały i zamknięty w sobie Sy nie ma ani rodziny, ani przyjaciół. Ten brak rekompensuje sobie "pasożytując" na życiu klientów, których zdjęcia ogląda.
thriller
Zdjęcie w godzinę
4,1 5 1 35