PREMIERA

2006.07.31

CANAL+ PREMIUM

ZDRADZONY

Betrayed / Bound by Lies

USA, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: thriller

czas trwania: 85 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Detektyw Max Garret (Stephen Baldwin) po półrocznym zawieszeniu za nieprzestrzeganie regulaminu wraca do pracy w policji.

Zostaje przydzielony do pozornie nieskomplikowanej sprawy zabójstwa na tle rabunkowym. Szybko jednak okazuje się, że sprawcą jest najprawdopodobniej seryjny morderca, a jego zbrodnie inspirowane są fotografiami ekscentrycznej artystki Laury Cross (Kristy Swanson). Jej zdjęcia wyrażają obsesyjne fascynacje fetyszyzmem i seksualną dominacją. Garret, którego coraz bardziej pociąga mroczna osobowość Laury, podejrzewa, że to właśnie ona jest ostatecznym celem mordercy i postanawia ją chronić. Szybko ich relacja nabiera zupełnie innego charakteru, a Garret tym samym znów łamie regulamin. Morderca jest jednak coraz bliżej.

VALERIE LANDSBURG, reżyserka "Zdradzonego", przygodę z filmem zaczynała jako telewizyjna aktorka, choć na wielkim ekranie zadebiutowała w niewielkim epizodzie w ciepło przyjętej i nominowanej do Oscara za najlepszą piosenkę komedii "Dzięki Bogu już piątek" (1978) Roberta Klane'a. Za kamerą Landsburg pierwszy raz stanęła na planie słynnego serialu "Fame", w którym grała również rolę Doris Rene Schwartz). Swój debiutancki film "Borrowed Life Stolen Love" zrealizowała dopiero 15 lat później, a w 2002 roku podjęła się reżyserii kilku odcinków serialu erotycznego "The Best Sex Ever".

W "Zdradzonym", jej ostatnim jak dotąd dokonaniu, główną rolę zagrał Stephen Baldwin, najmłodszy z aktorskiego klanu Baldwinów - jego braćmi są aktorzy Alec, William i Daniel, a byłą bratową - Kim Basinger. Stephen debiutował w telewizyjnym filmie "The Prodigious Hickey" (1987) - tę rolę zawdzięcza zresztą agentowi telewizji PBS, który przyszłego aktora wypatrzył wśród pracowników pizzerii. Grywał najczęściej epizody (m.in. w "Urodzonym 4 lipca" z 1989 roku), a większość czasu spędzał na bankietach, co szybko wepchnęło go w alkoholizm i narkomanię. Jak sam mówi z nałogów wyszedł wyłącznie dzięki żonie, graficzce Kennye Deodato, którą poznał w nowojorskim metrze. Na planie "Zdradzonego" towarzyszyła mu Kristy Swanson, szerokiej publiczności znana przede wszystkim jako Buffy z filmu "Buffy - postrach wampirów" (1992), który stał się podstawą popularnego serialu pod tym samym tytułem, w którym główną rolę zagrała Sarah Michelle Gellar.

WASZE OPINIE

Jozeff

nędzny film nie warto oglądać
ZDRADZONY
reżyseria:
USA, 2005
Detektyw Max Garret (Stephen Baldwin) po półrocznym zawieszeniu za nieprzestrzeganie regulaminu wraca do pracy w policji.
thriller
ZDRADZONY
3,2 5 1 12