PREMIERA

2007.02.12

CANAL+ PREMIUM

ZEJŚCIE

The Descent

Wlk. Brytania, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: horror

czas trwania: 96 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Sarah (Shauna Macdonald) traci w wypadku męża i dziecko. Rok później przyjaciółki zabierają ją w dzikie rejony Apallachów, gdzie mają odbyć kolejną wspólną wyprawę.

Pasją dziewczyn są sporty ekstremalne, a tym razem jedna z nich, Juno (Natalie Mendoza), organizuje wyprawę w głąb jaskini. Kiedy kobiety znajdują się już na dole, zawala się korytarz skalny i odcina im drogę powrotu. Okazuje się, że Juno, chcąc urozmaicić wycieczkę, wybrała niezbadaną dotąd grotę, której mapy nie ma, a do tego nikogo nie zawiadomiła o wyprawie. Tymczasem przyjaciółkom wyczerpują się latarki, nie mają jedzenia i szybko tracą siły. Wkrótce wychodzi na jaw, że w jaskini żyją dzikie stworzenia, które będą bronić swojego terytorium przed obcymi przybyszami. Sześć przyjaciółek może już liczyć tylko na siebie, ale w sytuacji zagrożenia w grupie dochodzi do rozłamu.

Młody reżyser brytyjski NEIL MARSHALL zadebiutował w 2002 roku horrorem "Armia Wilków - Dog Soldiers", opowiadającym o jednostce specjalnej, zaatakowanej w czasie ćwiczeń w Szkocji przez niebezpieczne potwory. Jak sam twierdzi, świetnie bawi się kręcąc filmy tego gatunku, uwielbia straszyć ludzi i obserwować ich reakcje na okropne sceny w kinie. Marshall pisze też scenariusze do swoich wszystkich filmów. Za "Zejście" został uhonorowany wieloma nagrodami, m.in. British Independent Film Award dla najlepszego reżysera. Role sześciu przyjaciółek zagrały aktorki znane głównie z brytyjskich produkcji telewizyjnych i kinowych oraz z ról teatralnych. Grająca Juno Natalie Mendoza występowała w musicalach "Miss Saigon" i "Koty", a Nora-Jane Noone, filmowa Holly, zadebiutowała w "Siostrach Magdalenkach" Petera Mullana.

WASZE OPINIE

Dorisdayok

film sam w sobie nie jest tragiczny ale koniec mnie rozbroił... żeby tak żadnego happy endu.... ;)

matost8

Klimatyczny horror, który bardziej przypomina film akcji czy science fiction. Jest realizowany w ciasnej jaskinii, w której kilka kobiet walczy ze zdziwaczałymi potworami. Film bardzo dobrze trzyma klimat i jest dobrze nakręcony, choć nie straszy - ale tego chyba się teraz od horrorów nie oczekuje ;) Mi osobiście przypadł do gustu głównie ze względu na jego specyficzny klaustrofobiczny klimat. Polecam!

Jakub24

The Dark, jeżeli takie horrorybudzą w Tobie strach, to nie ma co komentować. Ja tu żadnego klimatu nie wyczułem, tylko obrzydzenie. Dla mnie horrorem, na którym naprawdę można sie przestraszyć są horrory typu Egzorcyzmy Emily Rose czy Inni, które są naprawde świetnie zrobione a przy kazji można nieźle się wystraszyć. Ale są to filmy dla ludzi którzy umieją podczas projekcji filmu wytężyć umysł aby je zrozumieć. A wtakich filamch jak Zejście, Lęk czy Wzgórza mają oczy nic poza krwią i trupami w tych filmach się nie liczy.
ZEJŚCIE
reżyseria:
Wlk. Brytania, 2005
Sarah (Shauna Macdonald) traci w wypadku męża i dziecko. Rok później przyjaciółki zabierają ją w dzikie rejony Apallachów, gdzie mają odbyć kolejną wspólną wyprawę.
horror
ZEJŚCIE
4,3 5 1 93