PREMIERA

2011.10.09

CANAL+ PREMIUM

Zemsta futrzaków

Furry Vengeance

USA/Zjedn.Emir.Arabskie, 2010

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia familijna

czas trwania: 88 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Dan Sanders (Brendan Fraser), pracownik dużej firmy deweloperskiej, otrzymuje od szefa (Ken Jeong) nowe zlecenie. W Oregonie zwolniło się stanowisko głównodowodzącego budowy nowoczesnego osiedla.

Poprzednik zrezygnował po tym, jak został zaatakowany przez grupę zwierząt za rzucenie w lesie niedopałka cygara. Dan, wbrew uwielbiającym miejskie życie żonie (Brooke Shields) i synowi (Matt Prokop), przeprowadza się z rodziną na skraj dzikiej oregońskiej puszczy. Rozpoczyna przygotowania do budowy rzekomo ekologicznego kompleksu mieszkaniowego, które oznaczają nic innego, jak wycinkę lasu. Kiedy czworonożni i skrzydlaci mieszkańcy dziewiczych terenów odkrywają, kto odpowiada za niszczenie ich środowiska życia, wszczynają wojnę. Świetnie zorganizowany, dowodzony przez sprytnego szopa oddział futrzaków przekształca życie Dana w pasmo katastrof i upokorzeń. Choć mężczyzna broni się z determinacją, nie ma szans w walce z Matką Naturą.

W 2003 roku w Kalifornii ogromne pożary wyniszczyły ponad 1110 kilometrów kw. lasów i tysiące zamieszkujących je zwierząt. Ten największy w historii stanu ogień wywołał nie kto inny, jak człowiek. Wydarzenie to stało się inspiracją dla duetu Michael Carnes i Josh Gilbert do napisania scenariusza filmu o zemście natury na siejącym zniszczenie człowieku. Powstała komedia familijna z ekologicznym przesłaniem, na dodatek z gagami bawiącymi i młodszych, i starszych. "Od zawsze mieliśmy pomysł na historię o zwierzętach odpłacających człowiekowi, który ich skrzywdził - mówił Carnes. Idea Matki Natury zwracającej się przeciwko ludziom stwarzała wiele komicznych możliwości". Wykorzystać je postanowił także reżyser ROGER KUMBLE, który udowodnił komediowy dryg, stając za kamerą "Ostrożnie z dziewczynami", "Zostańmy przyjaciółmi" i "Wycieczki na studia".

W rolę Dana, chicagowskiego biznesmena, który podpada leśnej zwierzynie wcielił się Brendan Fraser. Amerykański aktor kojarzy się przede wszystkim z przygodowymi filmami: "Mumia", "Mumia powraca" i "Podróż do wnętrza Ziemi 3D" oraz komedią "Zakręcony", w której pojawił się obok diabolicznej Elizabeth Hurley. Frasera można już było zobaczyć w otoczeniu dzikich, małych i dużych zwierząt, kiedy w 1997 zagrał w "George'u prosto z drzewa". W "Zemście futrzaków" partneruje mu Brooke Shields, aktorka i modelka, która ostatnio przypomniała o sobie główną rolą w serialu "Szminka w wielkim mieście". Shields sławę przyniosły filmy, w których zagrała już jako nastolatka. W wieku 13 lat dostała rolę w "Ślicznotce" Louisa Malle'a, a dwa lata później podbiła serca widzów występując w "Błękitnej lagunie". W postać syna państwa Sandersów wcielił się Matt Prokop, nastolatek z Teksasu, który zdobył rzesze fanek, dzięki udziałowi w kinowym hicie "High School Musical 3: Ostatnia klasa".

"Zemsta futrzaków" to jednak przede wszystkim popis umiejętności i zręczności zwierząt oraz ich treserów. W czasie kręcenia filmu pracowano z prawdziwymi stworzeniami, minimalizując użycie efektów specjalnych. Techniki komputerowe stosowano przede wszystkim do połączenia ujęć z udziałem zwierzaków, które kręcono długimi godzinami, z tymi, w których występują ludzie. Oszczędzono tym samym aktorom wielu godzin, które w innym razie musieliby przesiedzieć na planie w oczekiwaniu, aż szop pracz lub wydra zechcą w końcu zrobić to, czego wymaga scena. Głównym opiekunem czworonogów był jeden z treserów najczęściej zatrudniany przy hollywoodzkich produkcjach, Ken Beggs. W zwierzęcych rolach głównych wystąpiły m.in. szop, lis, wydra, niedźwiedź, indyki i skunksy.

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

WASZE OPINIE

zalogowany

Miałem możliwość obejrzenia ładnych zwierzaków, ale dlaczego scenarzyści wyposażyli je w tak sadystyczne cechy? Jako miłośnik "braci mniejszych" - zdecydowanie protestuję! I jeszcze coś: Brendan Fraser. Po prostu szlag mnie trafia, jak taki przystojny facet i w dodatku całkiem zdolny aktor robi z siebie de-bil-ka. Więcej godności, panie F. Czyżby zabrakło dla pana ról i pojawiły się problemy z utrzymaniem wypasionej willi?

tufta

Kiedyś a dokładnie cztery lata temu gdy jeszcze nie miałem Canal+ i HBO i nie oglądałem tylu filmów to taki film jak ten by mnie ubawił.Dzisiaj po czterach latach gdy obejrzałem przez ten okres z 1500 filmów to już nie to samo.Niby film obejrzałem bez przerwy na papierosa ale jednak uśmiech nie zawitał na mojej twarzy podczas oglądania.Śmiem twierdzić ,że to film dla dzieci a "starzy" lepiej niech się trzymają z dala od tej komedii.źle powiedziałem,nie starzy tylko poważni ludzie.A ja się za takiego uważam.Jestem śmiertelnie poważny jak te zwierzęta które walczyły o swój leśny dom.

marlor

Zgadzam się z przedmówcą fajna zabawa dla całej rodziny - popłakaliśmy się ze śmiechu
Zemsta futrzaków
reżyseria:
USA/Zjedn.Emir.Arabskie, 2010
Dan Sanders (Brendan Fraser), pracownik dużej firmy deweloperskiej, otrzymuje od szefa (Ken Jeong) nowe zlecenie. W Oregonie zwolniło się stanowisko głównodowodzącego budowy nowoczesnego osiedla.
komedia familijna
Zemsta futrzaków
3,4 5 1 9