PREMIERA

2008.12.01

CANAL+ PREMIUM

ZEW KRWI

Skinwalkers

USA/Niemcy, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film akcji/horror

czas trwania: 89 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Blisko 13-letni Timothy (Matthew Knight) staje u progu wielkich zmian. Kiedy stan jego zdrowia zaczyna gwałtownie się pogarszać, zaniepokojona matka (Rhona Mitra) robi co w jej mocy, by pomóc cierpiącemu synowi.

Nie zdaje sobie jednak sprawy, że chłopiec, podobnie jak reszta rodziny, jest półkrwi wilkołakiem, a grupa spokrewnionych strażników obserwuje i chroni go już od chwili narodzin. Zgodnie bowiem ze starożytnym proroctwem, wraz z nadejściem czerwonego księżyca Timothy zyska moc, dzięki której dopełni przeznaczenia. W ciągu czterech nocy poprzedzających urodziny chłopca dwie frakcje wilkołaków staczają bratobójczą walkę o jego los. Naprzeciw wypierających się wilczych instynktów strażników stoją ci, którzy nie ukrywają swojej morderczej natury.

Po nakręceniu futurystycznego horroru "Jason X", będącego jedną z kontynuacji legendarnego "Piątku trzynastego" Seana S. Cunninghama, JAMES ISAAC postanowił zmierzyć się z popularnym filmowym mitem o wilkołakach. Ich wizerunkiem zajął się specjalista od efektów specjalnych i charakteryzacji Stan Winston, zdobywca Oscarów za efekty w "Obcym - Decydującym starciu", "Terminatorze 2 - Dniu sądu" i "Parku Jurajskim". Rola matki młodego wilkołaka przypadła Rhonie Mitrze, która swego czasu posłużyła jako modelka przy tworzeniu postaci Lary Croft na potrzeby gry komputerowej "Tomb Raider". Egzotyczna uroda aktorki, w której żyłach płynie indiańska krew sprawia, że męska część widowni śledzi jej karierę ze szczególnym zainteresowaniem. Do ważniejszych tytułów z udziałem aktorki należy "Życie za życie", gdzie pojawia się u boku Kevina Spaceya i Kate Winslet, sensacyjny "Strzelec" z Markiem Wahlbergiem czy thriller science fiction "Doomsday". W filmie Isaaca obok Mitry występuje m.in. Jason Behr (serial "Roswell: W kręgu tajemnic"), Elias Koteas ("Armia Boga") i Natassia Malthe ("Elektra").

WASZE OPINIE

atu27

pomysl na glowna idee i obsada sugerowaly ze film dla wszystkich fanow tego gatunku stanie sie hitem,ale...byl za krotki,w reklamach dzialo sie wiecej,tak jakby rezyser mial pomysl na to o czym mial byc film ale zapomnial rozwinac temat albo zatrudnic scenarzyste(moze wtedy strajkowali),jesli ktos chce zobaczyc ciacho behra jak go pan bog stworzyl to prosze obejrzec.ale jak tesknicie za pozadnym wilkolaczym klimatem polecam niem.film dog soldiers:armia wilkow, amerykanie nie maja monopolu na dobre kino grozy-azjaci juz nam to udowodnili.

agnieszka

Nie polecam. Bez sensu i charakteru. Ale tego typu filmów coraz więcej;)

Olekkkkk

co za kupa. już po przeczytaniu streszczenia odechciewa się oglądać
ZEW KRWI
reżyseria:
USA/Niemcy, 2006
Blisko 13-letni Timothy (Matthew Knight) staje u progu wielkich zmian. Kiedy stan jego zdrowia zaczyna gwałtownie się pogarszać, zaniepokojona matka (Rhona Mitra) robi co w jej mocy, by pomóc cierpiącemu synowi.
film akcji/horror
ZEW KRWI
4,5 5 1 20