PREMIERA

2012.02.22

CANAL+ PREMIUM

Zhu Zhu Pets: Wielka przygoda chomików

Quest for Zhu

USA, 2011

reżyseria:

gatunek: familijny/animowany

czas trwania: 70 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Chomiczka Pipsqueak jest smutna, gdy otrzymuje burę od swojej właścicielki Katie. Niespodziewanie jednak spadająca gwiazda porywa zwierzątko i przenosi je do świata Zhuniverse.

Pipsqueak poznaje tam inne chomiki, m.in. Pana Squigglesa, Chunka i Num Nums. Od skunksa Stinkera dowiaduje się, że pomocą w powrocie do domu na pewno pomoże jej wielki czarodziej ZhuFu. Aby go znaleźć, chomiki wyruszają w podróż do Pałacu Zhu, w którym mieszka mag. Po drodze przemierzają marchewkowe pole, dżunglę i ośnieżone góry. Na drodze bohaterom staje podstępna Mezhula, która zdołała uwięzić ZhuFu. Chomiki muszą zjednoczyć siły, pokonać zagrożenie i uwolnić czarodzieja.

Efektownie animowane "Zhu Zhu Pets: Wielka przygoda chomików" jest ciepłą i pogodną opowieścią o roli, jaką w życiu odgrywają przyjaźń, lojalność i wzajemna pomoc. To także pierwszy pełnometrażowy film animowany, którego bohaterami są chomiki Zhu Zhu Pets, znane na całym świecie jako zmechanizowane pluszowe zabawki. Sympatyczne stworzonka bardzo szybko podbiły serca maluchów, przez co okazały się wielkim przebojem i jednym z ulubionych prezentów świątecznych, kupowanych w Boże Narodzenie 2009 roku. Najbardziej znane z chomików to Chunk, Pipsqueak, Pan Squiggles i Num Nums. To właśnie one stały się bohaterami pełnometrażowej kreskówki, zrealizowanej przez BOBA DOUCHETTE'A, który wcześniej pracował przy serialach: "Histeria!", "The Zeta Project", "Szczenięce lata Clifforda" i "Nurkuj, Olly!".

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

WASZE OPINIE

zalogowany

Nie wytrzymałem i postanowiłem obejrzeć film, który narobił tyle hałasu na forum C+. Wprawdzie gdy chomiczka zaczęła śpiewać niczym Celine Dion, pomyślałem, że chyba jednak zrezygnuję, ale wpadłem na pomysł, że cały czas będę sobie powtarzał coś takiego: Ale mam fajny telewizor! Co za kolory! Jaka ostrość! No i wytrwałem do końca, choć miałem wrażenie, że jestem jak zwolennik PiS-u i łojca detektora oglądający TVN. Wprawdzie te chomiczki to wyglądały mi raczej na świnki morskie, ale ponieważ wszystkie inne zwierzęta w tym filmie - skunks, zebry z mohawkami na głowach, a nawet tygrysy szablozębne - wyglądały tak samo, więc uznałem, że nie ma się czym przejmować.
W tym miesiącu mieliśmy o 20.00 premierę Żółwika i o 21.00 Chomików. Na tym nie koniec, bo w marcu o 20.00 czekają nas Mysi detektyw i Czarodziejka Lilli. Zastanawiam się, czy jako abonent C+ nie jestem przypadkiem przedmiotem jakiegoś tajemniczego eksperymentu: ile człowiek zdoła przełknąć czy coś w tym rodzaju. Żeby jednak zrobić kawał prowadzącym ów eksperyment, obejrzałem chomiki nie o 21.00, tylko następnego dnia po południu. Zamiast premierowego seansu chomików wybrałem pokazywany przez bratnią stację thriller Współlokatorka - dzieło tak samo chomiczkowe jak film o chomikach.

Blue-Grey

[quote tufta napisał 22.02.2012 21:07]
Nie,no nie.Wysiadłem po 5 min gdy śpiewającego chomika porwała gwiazda.Drogie Canal+ ale macie poczucie humoru.Normalnie jaja w biały dzień.Czy Wy myślicie ,że ludzie z tego forum ciągną jeszcze dyda i walą w majty?Rozumiem gdyby ta bajka była emitowana o 19 to owszem dla dzieci miła niespodzianka w postaci tego filmu ale My stare konie mamy to oglądać? Moja córka już śpi.Jutro jej opowiem co za film dla dorosłych oglądałem.Normalnie ide se pieluche zmienić bo się os...rałem.AGUGU.
[/quote]
W pełni zgadzam się z Tuftą. To prześliczna i doskonała technicznie - zwłaszcza w HD - animacja, opowieść idealna dla kilkuletnich widzów Canal+. Ale po co puszczać ją po godzinie dwudziestej, kiedy w tym czasie nie ma żadnej [i]dorosłej[/i] premiery?

bazyli

Łooo mój boże - nie 3 punkty ale trzydzieści się należy. Dzieło wyjątkowe niesamowite, porywające - poczułem się niczym chomikowy król.
Nie wierzyłem wszystkim narzekaczom - ale zaczynam iść w ich stronę -- rozumiem 1 taki film w miesiącu - ale co za dużo to niezdrowo.
Zhu Zhu Pets: Wielka przygoda chomików
reżyseria:
USA, 2011
Chomiczka Pipsqueak jest smutna, gdy otrzymuje burę od swojej właścicielki Katie. Niespodziewanie jednak spadająca gwiazda porywa zwierzątko i przenosi je do świata Zhuniverse.
familijny/animowany
Zhu Zhu Pets: Wielka przygoda chomików
3,7 5 1 42