PREMIERA

2011.06.04

CANAL+ PREMIUM

Zielony Raj 3

Green Paradise III

Francja, 2010

reżyseria:

gatunek: serial dokumentalny

czas trwania: 26 min

Ocena filmu

0.00

Opis

W trzeciej części serii dokumentalnej "Zielony raj" twórcy przemierzają z kamerą kolejne egzotyczne miejsca, gdzie środowisko naturalne znajduje się pod specjalnym nadzorem rdzennej ludności.

Rezerwaty są otwarte jedynie dla niewielkiej, ściśle określonej grupy turystów, którzy muszą zachować szczególne poszanowanie dla otaczającej przyrody i miejscowych zwyczajów.

Odc. 5 Niezbadany archipelag
Odcinek piąty poświęcony jest niezwykle urokliwemu Archipelagowi Filipińskiemu. W całej swej historii, wyspy przechodziły w ręce rozmaitych państw. Począwszy od Hiszpanów, przez Amerykanów, aż po Japończyków. Sytuacja ta nie powinna dziwić, ponieważ tropikalne obszary Filipin są niezwykle atrakcyjne z turystycznego punktu widzenia. Archipelag leży w strefie równikowej, co przekłada się na dużą różnorodność lokalnej fauny i flory. Aby ukazać wszystkie cuda tamtejszej natury twórcy dokumentu zabierają widzów w niezwykłą podróż po dziewiczych terenach filipińskich wysp.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 4 czerwca 2011, 14:00

Odc. 6 Fauna piasków
W szóstym epizodzie serii twórcy zabierają widzów w podróż po Namibii. Kraju, w którym w jednej chwili można podziwiać bujne życie wodne, by po kilku godzinach na tym samym terenie obserwować wysuszoną glebę. Ciągła zmienność środowiska jest nieodłącznym elementem namibijskiego krajobrazu. To południowoafrykańskie państwo słynie także z dużej ilości parków narodowych i prywatnych rezerwatów. Zwiedzający je już od ponad 20 lat turyści mogą napotkać na trasie około 100 rozmaitych gatunków, w tym żyrafy i zebry, żyjące na całkowitej wolności.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 11 czerwca 2011, 14:00

Odc. 7 Na pięknym wschodnim wybrzeżu
W 7. odcinku serii widzowie zostają zabrani do Australii. Jedynego na świecie kraju, będącego jednocześnie kontynentem. Leżąca w aż trzech strefach klimatycznych Australia pokryta jest przede wszystkim przez pustynie i stepy, które zajmują centralną część jej terytorium. Z tego powodu powstające przez wieki miasta lokowały się na wybrzeżach, gdzie mieszkańcy mieli ułatwiony dostęp do wody. Największe skupiska ludności znajdują się na wschodnim wybrzeżu, bogatym w bujną roślinność i różnorodną faunę. Twórcy filmu chcą przybliżyć widzom takie cuda natury jak lasu eukaliptusowe, Góry Błękitne czy Jezioro McKenzie.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 18 czerwca 2011, 14:00

Odc. 8 Wody Brazylii
Brazylia słynie na świecie przede wszystkim z dwóch rzeczy - znakomitej kawy i wybitnych piłkarzy. Mało kto jednak wie, jak piękne i niemal nietknięte tereny znajdują się na terytorium tego południowoamerykańskiego kraju. Gdzieś na granicy Brazylii i Argentyny płynie rzeka Iguacu, na której znajduje się jeden z największych i najpiękniejszych na Ziemi wodospadów o nazwie takiej samej jak rzeka. Dalej na północ znajduje się kolejny przykład idealnego połączenia wody i lądu. Na powierzchni 200 tysięcy km2 rozciąga się zdumiewająca swoim pięknem równina Pantanal. Twórcy dokumentu po raz kolejny zabierają widzów w fascynującą podróż po najciekawszych miejscach naszej planety
PREMIERA: CANAL+, sobota, 25 czerwca 2011, 14:00

WASZE OPINIE

gonia1708

Witajcie zbliża się weekend - w sobotę o 14.00 zasiądę przed telewizorkiem i będę się delektować oglądając " Zielony raj" - polecam wam, również kochani forumowicze- na prawdę warto ;)Zwłaszcza ,że za oknem nie ciekawa aura -POZDROWIONKA ;)
Zielony Raj 3
reżyseria:
Francja, 2010
W trzeciej części serii dokumentalnej "Zielony raj" twórcy przemierzają z kamerą kolejne egzotyczne miejsca, gdzie środowisko naturalne znajduje się pod specjalnym nadzorem rdzennej ludności.
serial dokumentalny
Zielony Raj 3
4,3 5 1 4