PREMIERA

2007.03.24

CANAL+ PREMIUM

ZIEMIA ŻYWYCH TRUPÓW

Land of the Dead

USA, 2005

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: horror

czas trwania: 89 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Żywe trupy opanowały ziemię. Nieliczni już normalni ludzie schronili się za potężnymi murami i zasiekami jednego z niewielu ocalałych miast. Próbują odseparować się od zewnętrznego świata, w którym panują zombie.

Ludzie nie potrafią się jednak zjednoczyć wobec grożącej im zagłady. Najbogatsi skryli się w apartamentach ekskluzywnych drapaczy chmur i nigdy nie opuszczają swoich mieszkań. Biedniejsi mieszkańcy miasta oddają się hazardowi i narkotykom, szukając w nich ucieczki od koszmaru codziennego życia. Wszędzie panuje anarchia i bałagan. Coraz lepiej zorganizowane żywe trupy próbują zdobyć miasto.

"Ziemia żywych trupów" to kontynuacja wątku z kilku poprzednich horrorów GEORGE'A A. ROMERO. Reżyser rozpoczął w 1968 roku "Nocą żywych trupów", następnie w 1978 roku nakręcił "Świt żywych trupów", a w 1985 roku "Dzień żywych trupów". Poza tym cyklem Romero ma w swym dorobku blisko 20 horrorów i thrillerów, niektóre z nich powstały na podstawie prozy Stephena Kinga ("Koszmarne opowieści", "Mroczna połowa"). Według samego reżysera jego filmy o zagrażających światu zombie to przestroga przed ignorowaniem terroryzmu i innych współczesnych problemów.

W "Ziemi żywych trupów" w jedną z głównych ról wcielił się znany aktor i reżyser, Dennis Hopper, który swą filmową karierę rozpoczął od "Buntownika bez powodu" u boku Jamesa Deana i Natalie Wood. Hopper stworzył ponad 150 ról kinowych i telewizyjnych. W 1969 roku wyreżyserował "Swobodnego jeźdźca", w którym zagrał też główną rolę oraz był współtwórcą scenariusza. Film przyniósł mu nominację do Oscara za scenariusz, nagrodę za najlepszy debiut reżyserski na Festiwalu Filmowym w Cannes, a do tego okazał się wielkim sukcesem komercyjnym. Wcześniej aktor był również nominowany do Oscara za rolę w "Mistrzowskim rzucie". Wśród licznych produkcji, w których wystąpił wymienić warto "The Last Movie", "Czas Apokalipsy", "Blue Velvet", "Jeźdźcy burzy", "Speed: Niebezpieczna prędkość", "Wodny świat" czy "Basquiat - Taniec ze śmiercią". Hopper zajmuje się też fotografiką i malarstwem, a jego prace wystawiane były w galeriach na całym świecie. Jest znawcą i kolekcjonerem sztuki współczesnej, posiadaczem jednej z największych kolekcji w USA.

W obsadzie "Ziemi żywych trupów" pojawili się również John Leguizamo ("Atak na posterunek", "Moulin Rouge", "Ślicznotki", "Życie Carlita", "Ofiary wojny") i Simon Baker ("Krąg 2", "Book of love", "Tajemnice Los Angeles", "Afera naszyjnikowa", "Przejażdżka z diabłem").

WASZE OPINIE

mka17

ozzi, ja nie uważam,że te filmy są strasznie głupie.Strasznie głupi jest film "Ziemia żywych trupów".To jest porażka totalna,nie wiem czy ktokolwiek potrafi się chociaż troszeczkę przestraszyć oglądając ten film!Sądzę natomiast,że "Noc żywych trupów" i "Świt żywych trupów" to całkiem niezłe filmy,bardziej trzymające w napięciu od następnych.

ozzi

uważam te filmy za strasznie głupie banda zombi napada na ludzi aby zeżreć im mózgi krew leje się litrami i flaki fruwają na prawo i lewo zabawne jest to że zombi ewoluują i z imbecylów zaczynają myśleć i sprawniej atakować w grupie bardzo zabawne

ramzes_4ever

To coś więcej niż kolejny film o żywych trupach. Ten film pokazuje, że tak naprawdę to ludzie są bestiami. Nawet w obliczu zagrożenia nie potrafią się zjednoczyć, wznieść ponad podziały na biednych i bogatych. Zawsze są "równi i róniejsi", a liczą się tylko pieniądze, wpływy i władza. W tym filmie to bestie mają więcej ludzkich cech - potrafią działać razem dla wspólnego dobra. Wobec tego kara jest nieunikniona...
ZIEMIA ŻYWYCH TRUPÓW
reżyseria:
USA, 2005
Żywe trupy opanowały ziemię. Nieliczni już normalni ludzie schronili się za potężnymi murami i zasiekami jednego z niewielu ocalałych miast. Próbują odseparować się od zewnętrznego świata, w którym panują zombie.
horror
ZIEMIA ŻYWYCH TRUPÓW
4,0 5 1 69