PREMIERA

2005.08.10

CANAL+ PREMIUM

ZIMNOKRWISTY ZABÓJCA

Coldblooded

USA, 1995

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia sensacyjna

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Cosmo Reif (Jason Priestley) to młody obiecujący księgowy. Mimo niewątpliwych zdolności nie odnosi jednak sukcesów na polu zawodowym i wciąż wegetuje w zrujnowanej kamienicy.

Nieoczekiwanie pojawia się szansa na zmianę profesji. Cosmo pracuje dla mafii i dzięki jednemu z jej członków odkrywa swój nowy talent. Okazuje się, że chłopak świetnie posługuje się bronią i w dodatku nigdy nie pudłuje. Jeden z jego bossów - Gordon (Robert Loggia) - namawia go więc, by został płatnym zabójcą. Do nowego fachu przyucza go stary wyga Steve (Peter Riegert). Wkrótce Cosmo bezbłędnie wykonuje kilka "zleceń". Duże zmiany zachodzą też w jego życiu osobistym. Przygodnie poznana nauczycielka jogi Jasmine (Kimberly Williams) przynosi szansę na prawdziwą miłość, ale pojawia się pewien problem - piękna dziewczyna nie potrafi zaakceptować faktu, że jej chłopak jest mordercą.

"Zimnokrwisty morderca" to debiut WALLACE'A WOLODARSKY'EGO, który później zrealizował m.in. komediowy hit "Fajna z niego babka". W postać Cosmo wcielił się gwiazdor serialu "Beverly Hills, 90210" Jason Priestley. Aktor wystąpił też w "Tombstone", "Miłość i śmierć na Long Island" czy "Uwaga: Ocenzurowane przez rodziców". Wyreżyserował również kilka odcinków serialu "Beverly Hills, 90210" i dramat "Skradzione jutro". W "Zimnokrwistym mordercy" występują u jego boku takie sławy, jak Robert Loggia ("Dzień niepodległości"), Peter Riegert ("Jak zabić psa sąsiada?"), Janeane Garofalo ("Jak pies z kotem") i Michael J. Fox ("Powrót do przyszłości").

WASZE OPINIE

Krzys

Baaardzo smieszny!! Smialem sie non stop.
Goraco polecam. Film na 5 z +. :)

bartm

słabiutki, słabiutki, usnąłem ze znużenia ....

djsosna

Bardzo nudny i nużący film, nie polecam. Chociaż, jedna scena była naprawde śmieszna - kiedy głowny bohater złamał szybkim ciosem nos ex-chłopakowi swojej nowej dzieczyny a potem kazał mu powiedzieć jaki sex ona lubi bo inaczej "odstrzeli mu łeb" ;) hehe
ZIMNOKRWISTY ZABÓJCA
reżyseria:
USA, 1995
Cosmo Reif (Jason Priestley) to młody obiecujący księgowy. Mimo niewątpliwych zdolności nie odnosi jednak sukcesów na polu zawodowym i wciąż wegetuje w zrujnowanej kamienicy.
komedia sensacyjna
ZIMNOKRWISTY ZABÓJCA
1,9 5 1 19