Fox

PREMIERA

2007.01.17

CANAL+ PREMIUM

ZŁODZIEJ

Thief

USA, 2006

, ,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 87 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Nick Atwater (Andre Braugher), szef grupy błyskotliwych złodziei, planuje największy w historii Stanów Zjednoczonych skok. Zamierza ukraść amerykańskiemu rządowi 30 milionów dolarów.

Wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem. Do czasu, kiedy na skutek rodzinnej tragedii pod opiekę Nicka trafia jego 14-letnia córka Tammi (Mea Whitman). Uwikłany w konflikt z chińską mafią mężczyzna musi teraz jednocześnie radzić sobie z problemami nastolatki. A jest ich nie mało, bo zbuntowana Tammi właśnie zaczyna zaznaczać swoją indywidualność i niezależność, w wyniku czego ląduje na policyjnym posterunku. Super-złodzieja zaczynają przerastać rodzicielskie obowiązki.

"Złodziej", serial wyprodukowany przez trzy telewizyjne stacje, w tym kanał FOX, to odpowiedź na nieco wcześniejszą, wyprodukowaną przez NBC serię o złodziejach "Heist". W odróżnieniu jednak od komediowego "Heist", "Złodziej" to film nastawiony bardziej na bohaterów, niż na akcję i komediowe gagi. Pilotażowy odcinek, który w USA przyjęty był z wielkim entuzjazmem widzów, wyreżyserował PAUL MCGUIGAN, reżyser "Apartamentu" z Diane Kruger i Joshem Hartnettem oraz "Zabójczego numeru", w którym główną rolę zagrał również Hartnett. Jednak twórca, zapytany przez dziennikarzy o to, czy zamierza zrealizować jeszcze jeden odcinek serialu, odpowiedział pewnym tonem: "Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy". Słowa dotrzymał. Kolejne części cyklu przejęli więc: specjalista od seriali DEAN WHITE (m.in. "The Outsiders", "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas") i JOHN DAVID COLES, reżyser m.in. "Seksu w wielkim mieście".

Główną rolę powierzono czarnoskóremu Andre Braugherowi, który już za udział w pilocie otrzymał nominację do Złotego Globu i nagrodę Emmy. Nagrodę tę zdobył zresztą wcześniej za rolę w serialu "Homicide: Life on the Street". Na planie "Złodzieja" towarzyszy mu jako Tammi Mea Whitman, osiemnastoletnia aktorka, która zadebiutowała w filmie Luisa Mandokiego "Kiedy mężczyzna kocha kobietę" i od tamtej pory zagrała już w ponad pięćdziesięciu filmach i serialach (m.in. "Dzień Niepodległości", "Potyczki Amy", "Powrót do Providence" czy "Gotowe na wszystko"). W pozostałych rolach pojawiają się m.in.: Yancey Arias ("CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas"), Clayne Crawford ("Buffy: Postrach wampirów"), Clifton Collins Jr. ("Babel"), Malik Yoba ("Criminal - wielki przekręt") i Linda Hamilton, sławna głównie dzięki rolom w obu częściach "Terminatora".

WASZE OPINIE

jf

the dark, zgadzam się z Twoją opinią co do tempa akcji, miałem już te same zastrzeżenia po pierwszym odcinku, co umieściłem już w drugim komentarzu...
Fabuła, jak fabuła... natomiast akcja :( - rzadko zdarza mi się równocześnie oglądać film i przeglądać gazetę (papierową), a tak właśnie było wczoraj ;)

the dark

Niestety drugi odcinek jest już słabaszy. W zasadzie, to podczas oglądania trochę się wynudziłem, a obejrzałem do końca tylko dlatego, że nic innego nie było.
Ten tłusty bachor jest denerwujący, a ta tzw. chińska mafia jest śmiechu warta. Poza tym tępo akcji jest żenujące, a napięcia nie ma wcale.

cypher

fajny ale np dzisiaj nie mialem mozliwosci obejrzec, powtorka juz leci no i musialbym zaczac ogladac od 20min, a pozniej powtorki to juz wogole kosmiczne, jakby w jakis dzien nie mozna zmiescic w dzien jeszcze raz, niektore filmy leca po 100 razy
ZŁODZIEJ
USA, 2006
Nick Atwater (Andre Braugher), szef grupy błyskotliwych złodziei, planuje największy w historii Stanów Zjednoczonych skok. Zamierza ukraść amerykańskiemu rządowi 30 milionów dolarów.
film sensacyjny
ZŁODZIEJ
4,2 5 1 43