PREMIERA

2010.07.23

CANAL+ PREMIUM

ZŁODZIEJSKI KODEKS

The Code/Thick as Thieves

USA, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film sensacyjny/kryminał

czas trwania: 99 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Doświadczony nowojorski złodziej Keith Ripley (Morgan Freeman) zbliża się do końca przestępczej kariery. Musi jednak spłacić dług zaciągnięty u rosyjskiej mafii i w tym celu zamierza przeprowadzić ostatni skok.

Zadanie wydaje się jednak graniczyć z niewykonalnością, jako że Ripley upatrzył sobie na łup dwa jaja Fabergé. Arcydzieła sztuki złotniczej, każde warte 20 milionów dolarów, otoczono ochroną stosowną do ich wartości. Keith ma jednak misternie przygotowany plan. Werbuje do pomocy początkującego złodzieja Gabriela Martina (Antonio Banderas), który początkowo nie jest zainteresowany współpracą, ale końcu ulega perswazji córki chrzestnej Ripleya, Aleksandry Korolenko (Radha Mitchell). Złodziejski duet musi się spieszyć, ponieważ zniecierpliwiony szef rosyjskich gangsterów (Rade Serbedžija) porywa Aleksandrę. Jakby tego było mało, Ripleyowi depcze po piętach porucznik Weber (Robert Forster), który szuka na nim osobistej zemsty.

MIMI LEDER, która wyreżyserowała "Złodziejski kodeks" dostała się na prestiżowe studia w Amerykańskim Instytucie Filmowym jako pierwsza w historii kobieta. Przez 6 lat pracowała w telewizji NBC, gdzie asystowała m.in. przy realizacji serialu "Hill Street Blues". Jej telewizyjne doświadczenie obejmuje niezliczone odcinki takich popularnych cykli, jak "Prawnicy z Miasta Aniołów", "Crime Story", "Ostry dyżur" czy "Prezydencki poker". Równolegle zaczęła też kręcić filmy kinowe, w tym "Peacemakera", "Dzień zagłady" i "Podaj dalej". Do napisania scenariusza zaangażowała Teda Humphreya (seriale "Jednostka", "Żona idealna") i swojego brata, Reubena Ledera ("Sztorm na Bałtyku", serial "JAG - Wojskowe Biuro Śledcze"), którzy zadbali o wykreowanie pełnej napięcia i zwrotów akcji fabuły. "Złodziejski kodeks" wyróżnia się wśród podobnych produkcji z pogranicza sensacji i kryminału znakomicie dobraną obsadą, w której błyszczą nazwiska Morgana Freemana i Antonia Banderasa. Na drugim planie ciekawe kreacje stworzyli Radha Mitchell ("Marzyciel", "Henry Poole powrócił", "Surogaci") i Robert Forster (nominowany do Oscara za występ w "Jackie Brown").

WASZE OPINIE

wolo

szkoda czasu, dobre czasy Banderasa dawno minęły, film naprawdę bardzo nudny i denny

GAZO

Nieco mgliste ksero "ROZGRYWKI" tylko inna obsada!!!

tufta

[quote Blue-Grey napisał 25.07.2010 16:07]
moja siostrzenica mówi, że nie znosi i nigdy więcej niż raz nie ogląda filmów, które nie mają choćby w miarę szczęśliwego zakończenia. Czy nie ma racji?
[/quote]
Ma rację:-) Porządny film powinien mieć szczęśliwe zakończenie.Nasze codzienne życie i problemy przez które musimy przechodzić wyzwala w nas wystarczająco dołujące emocje.Należy nam się odrobina szczęścia które powinien nam dostarczyć szczęśliwie zakończony film.Lepiej niech nasz ulubiony filmowy bohater żyje długo i szczęśliwie niż ma być zarażony tyfusem przez szczury które potem wychodzą na powierzchnię i opanowują świat.Ja osobiście staram się nie oglądac dołujących filmów.Za bardzo zżywam się z bohaterem i potem ciężko przechodzę jego końcową klęskę.Po takim końcu czuję się jakby mi ktoś zabrał frytki a sól zostawił.
ZŁODZIEJSKI KODEKS
reżyseria:
USA, 2009
Doświadczony nowojorski złodziej Keith Ripley (Morgan Freeman) zbliża się do końca przestępczej kariery. Musi jednak spłacić dług zaciągnięty u rosyjskiej mafii i w tym celu zamierza przeprowadzić ostatni skok.
film sensacyjny/kryminał
ZŁODZIEJSKI KODEKS
3,9 5 1 25