Fox

PREMIERA

2010.02.01

CANAL+ PREMIUM

ZNIKNIĘCIE

The Vanishing

USA, 1993

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 105 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Jeff Harriman (Kiefer Sutherland) ze swoją dziewczyną Dianą (Sandra Bullock) podróżują samochodem. Zaczyna im brakować benzyny, zatrzymują się więc na najbliższej stacji. To ich ostatnie wspólnie spędzone chwile.

Kiedy Jeff tankuje, Diane idzie kupić napoje i znika bez śladu. Ani policyjne śledztwo, ani prywatne poszukiwania nie przynoszą rezultatów. Wydaje się, że Diane rozpłynęła się w powietrzu. Mijają lata. Chłopak wciąż nie może otrząsnąć się po stracie ukochanej, ale powoli próbuje ułożyć sobie życie na nowo. Kiedy poznaje Ritę Baker (Nancy Travis), wszystko wskazuje na to, że może być znów szczęśliwy. Wtedy dzwoni człowiek, który uprowadził Diane. Okazuje się, że to przykładny mąż i ojciec Barney Cousins (Jeff Bridges), na co dzień wykładający chemię w jednej ze szkół średnich. Porywacz obiecuje, że Jeff dowie się, co stało się z jego ukochaną, jeśli mu się podda, by przejść tę samą drogę, co ona. Chłopak zgadza się. Zostaje ogłuszony, po czym budzi się w szczelnie zamkniętej trumnie.

"Zniknięcie" to amerykański remake holendersko-francuskiego filmu z 1988 roku pod tym samym tytułem. Za kamerą stanął ponownie GEORGE SLUIZER, ale tym razem w postaci głównych bohaterów wcieliły się przyszłe gwiazdy Hollywood: Kiefer Sutherland i Sandra Bullock, którzy wówczas stali dopiero u progu kariery. W momencie powstawania filmu największym doświadczeniem mógł pochwalić się pochodzący z rodziny o aktorskich tradycjach Jeff Bridges, który zadebiutował na przełomie lat 60. i 70. Jednym z jego z pierwszych filmów był głośny, nagrodzony 2 Oscarami "Ostatni seans filmowy", za występ w którym był nominowany do nagrody Akademii. Potem zagrał w takich produkcjach, jak "Thunderbolt and Lightfoot" u boku Clinta Eastwooda, "King Kong", "Gwiezdny przybysz", "Fisher King", "Big Lebowski", "Wspaniali Baker Boys", "K-Pax", "Niepokonany Seabiscuit" czy "Ukryta prawda".

WASZE OPINIE

kobieta niepowazna

...swietny rytm i napiecie w filmie choc tresc taka trywialna...

Bart17

Bardzo dobry film, thriller trzymający w napięciu i ciągłej niepewności, którą bohater nas zaraża. Świetna rola Bridgesa. Wole takie starsze niż świeżutki, ale żenujący Zmierzch.

Gelo

Ten opis na gorze pisal jakis idiota. ;)
dobrze, ze film juz ogladalem, bo koniec bynajmniej by mnie nie zaskoczyl :)
i jaka premiera... ten film lecial juz na canale pare lat temu.
ZNIKNIĘCIE
reżyseria:
USA, 1993
Jeff Harriman (Kiefer Sutherland) ze swoją dziewczyną Dianą (Sandra Bullock) podróżują samochodem. Zaczyna im brakować benzyny, zatrzymują się więc na najbliższej stacji. To ich ostatnie wspólnie spędzone chwile.
thriller
ZNIKNIĘCIE
4,8 5 1 19