Universal

PREMIERA

2009.04.25

CANAL+ PREMIUM

ŻONA WSTĘPNA

The Starter Wife

USA, 2008

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial komediowy

czas trwania: 41 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Tytułowa bohaterka - w tej roli nominowana za nią do Złotego Globu 2009 Debra Messing - rozstaje się z mężem, szefem hollywoodzkiego studia filmowego, który zostawił ją dla o połowę od niej młodszej gwiazdki sceny pop.

Zarówno 10-odcinkowy serial, jak i poprzedzająca go 6-częściowa miniseria są oparte na bestsellerze autorstwa Georgianne Levangie Graze, żony producenta filmowego Briana Graze'a. Atutem produkcji podkreślanym przez krytykę jest dowcipny scenariusz podejmujący bardzo aktualny temat, jak żyć po rozpadzie pierwszego, często zawartego w młodym wieku i traktowanego jak próbne małżeństwa. Uznaniem cieszy się również kreacja Debry Messing, która jest również producentką "Żony wstępnej". Rola Molly przyniosła aktorce, znanej przede wszystkim z serialu "Para nie do pary", m.in. nominację do Emmy i dwie do Złotego Globu. Partneruje jej dwukrotnie nominowana do Oscara ("Podróż do Indii" i "Mężowie i żony") Judy Davis oraz Chris Diamantopoulos, znany z serialu "State of Mind".

Debra Messing należy do kobiet, które pięknieją z upływem lat. Aktorka o olśniewającej burzy rudych włosów skończyła już wprawdzie czterdziestkę, ale wciąż ujmuje tym samym młodzieńczym urokiem, którym zachwyciła jurorów konkursu piękności na Młodą Miss stanu Rhode Island ponad 20 lat temu. Zanim w 2007 roku przyjęła angaż do "Żony wstępnej", aktorka pojawiła się na małym ekranie m.in. w popularnym cyklu "Will i Grace", znanym także pod tytułem "Para nie do pary", fantastycznonaukowej serii "Polowanie na człowieka" oraz w dobrze przyjętym przez krytykę miniserialu "Jesus", w którym zagrała Marię Magdalenę. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1995 roku u boku Keanu Reevesa i Anthony'ego Quinna w filmie "Spacer w chmurach". W jej dorobku znajdują się także takie filmy, jak "Celebrity" (1998) i "Koniec z Hollywood" (2002) Woody'ego Allena, "Przepowiednia" (2002) z Richardem Gere'em czy komedia romantyczna "Nadchodzi Polly" (2004), w której główne role zagrali Ben Stiller i Jennifer Aniston. Swój komediowy talent pokazała również użyczając głosu Arlene w filmie animowanym "Garfield". Debrę Messing można było zobaczyć także w dwóch komediodramatach. "Kobiety", i "Nothing Like the Holidays".


WIĘCEJ INFORMACJI O SERIALU

WASZE OPINIE

zn46

Kolejny dobry serial, zaprogramowałem do nagrywania co tydzień. Lubię taki typ humoru.

pedro

Zaczęło się ciekawie."Żona wstępna" to dobra satyra na Hollywood i panujące tam zasady, a także sławnych "Celebrities". Warto zwrócić uwagę na parodie znanych filmów. Debra Messing jest naprawdę dobra w roli byłej żony producenta.
Jej gra podobała mi się już w serialu "Will & Grace".

tufta

[quote Ita napisał(a) 20.04.2009 16:57]
Zbyt inteligentny dla przeciętnego polskiego widza.
[/quote]

Muszę go koniecznie zobaczyć. Nareszcie jakiś serial dla mnie.
ŻONA WSTĘPNA
reżyseria:
USA, 2008
Tytułowa bohaterka - w tej roli nominowana za nią do Złotego Globu 2009 Debra Messing - rozstaje się z mężem, szefem hollywoodzkiego studia filmowego, który zostawił ją dla o połowę od niej młodszej gwiazdki sceny pop.
serial komediowy
ŻONA WSTĘPNA
3,7 5 1 9