PREMIERA

2005.01.01

CANAL+ PREMIUM

ZOSTAJĘ!

Je Reste!

Francja, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 102 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Bertrand (Vincent Perez) i Marie-Dominique (Sophie Marceau) to przeciętne francuskie małżeństwo: on utrzymuje dom, ona go prowadzi. Szczęśliwe życie pary trzydziestolatków jest jednak tylko pozorne.

Opętany licznymi maniami Bertrand jest człowiekiem trudnym we współżyciu. W domu zaprowadza codzienny rytuał: na obiad jada się wyłącznie jagnięcinę popijaną Bordeaux przy akompaniamencie ballad Jacquesa Brela. Bertrand często wyjeżdża służbowo i wdaje się w liczne romanse nie dostrzegając atrakcyjności własnej żony. Marie-Dominique cierpliwie znosi wszystkie kaprysy męża i wspiera go w zaspokajaniu wszelkich ambicji. Ale rola wzorowej żony i matki przestaje jej wystarczać. Pewnego dnia Marie-Dominique poznaje w kinie pisarza Antoine'a (Charles Berling), przy którym znów czuje się podziwiana i rozumiana. Kochanek wprowadza się do mieszkania Marie-Dominique i Bertranda. Mężowi nie pozostaje nic innego, jak zaakceptować ten niecodzienny stan rzeczy. Tym bardziej, że zaczyna rozumieć, co stracił i postanawia za wszelką cenę odzyskać żonę.

"Zostaję!" to ogromny sukces frekwencyjny ostatnich lat. We Francji film obejrzało ponad 600 tysięcy widzów. To też najbardziej kasowa pozycja w reżyserskim dorobku DIANE KURYS, która w ciągu trwającej dwadzieścia lat kariery zrealizowała m.in. "Koktajl Mołotowa", "Dzieci stulecia" czy "Od pierwszego wejrzenia" - nominowany w 1983 roku do Oscara. Dużym atutem "Zostaję!" jest znakomita obsada. Główną rolę kobiecą powierzono jednej z największych gwiazd współczesnego francuskiego kina, Sophie Marceau. Aktorka w 1982 roku otrzymała Cezara jako "Największa Nadzieja Kina" za rolę w filmie "Prywatka 2". W swojej bogatej filmografii ma tak znane tytuły, jak "Moje noce są piękniejsze od waszych dni", "Błękitna nuta", "Córka d'Artagnana", "Braveheart. Waleczne serce", "Anna Karenina", "Świat to za mało", "Wierność", czy prezentowany na festiwalu w Cannes obraz "Don't Look Back" Mariny de Van, w którym wystąpiła razem z Monicą Bellucci. W "Zostaję!" Marceau partnerują Vincent Perez i Charles Berling.

WASZE OPINIE

rafa

piękna komedia z śliczną marceau :)

amelia

Lekko zwariowana acz urokliwa komedia francuska.
ZOSTAJĘ!
reżyseria:
Francja, 2003
Bertrand (Vincent Perez) i Marie-Dominique (Sophie Marceau) to przeciętne francuskie małżeństwo: on utrzymuje dom, ona go prowadzi. Szczęśliwe życie pary trzydziestolatków jest jednak tylko pozorne.
komedia romantyczna
ZOSTAJĘ!
4,6 5 1 72