EMISJE

PN | 24.08 | 10:55

CANAL+ FILM

ŻYCIE BIUROWE

Office Space

USA, 1999

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 86 min

Ocena filmu

4.00

Opis

W życiu Petera Gibbonsa (Ron Livingston) nic nie układa się dobrze. Jego dziewczyna Joanna (Jennifer Aniston) go oszukuje, odpychający sąsiad irytuje, a nudna praca wpędza w depresję.

Peter, który jest jednym z wielu mało znaczących pracowników potężnej firmy Initech, decyduje się więc prosić o pomoc terapeutę stosującego leczenie metodą hipnozy. Ten ochoczo wprowadza go w hipnotyczny stan błogiej radości, po czym niespodziewanie umiera. Beztroski Peter, nadal pod wpływem hipnozy, nie martwi się już teraz o to, za co będzie żył i czy uda mu się znaleźć inną pracę, więc przestaje starać się o utrzymanie stanowiska w Initech. Paradoksalnie zresztą wtedy właśnie jego zwierzchnicy zaczynają go doceniać. W firmie jednak szykują się zwolnienia. Pracę tracą m.in. dwaj najlepsi kumple Petera: Samir (Ajay Naidu) i Michael (David Herman). Wtedy Peter postanawia się zemścić. Razem z kolegami zamierza wprowadzić w komputerowy system firmy wirusa, który sprawi, że cały majątek Initechu spłynie na ich własne konta.

Twórcą "Życia biurowego" jest aktor, scenarzysta, reżyser i producent MIKE JUDGE, który do historii kina bez wątpienia przejdzie jako "ojciec" Beavisa i Butt-Heada, słynnych, dość odpychających bohaterów kontrowersyjnej kreskówki dla dorosłych. Co ciekawe, debiutanckim filmem Judge'a była inna kreskówka - "Office Space" (jej rozwinięciem jest właśnie "Życie biurowe"), w której twórca wystąpił w roli reżysera, aktora dubbingowego, producenta, kompozytora i animatora. Główną rolę w "Życiu biurowym" Judge powierzył Ronowi Livinstone'owi, znanemu z mini-serialu "Kampania braci" - za tę rolę aktor był nominowany do Złotego Globu. Telewidzowie pamiętają go też z serialu "Seks w wielkim mieście", gdzie zagrał Jacka Bergera. Partnerowała mu Jennifer Aniston, gwiazda serialu "Przyjaciele", za który otrzymała statuetkę Emmy i Złoty Glob. Aniston, o której głośno było głównie z powodu kłopotów osobistych (rozwód z Bradem Pittem), kilkakrotnie spotkała się na planie z reżyserem "Życia biurowego". Wspólnie z Judgem podkładali głosy bohaterom kreskówek "Miasteczko South Park" i "Bobby kontra wapniaki".

WASZE OPINIE

Żyraf

Lekka, relaksująca komedia idealna na niedzielne przedpołudnie. Dla osób pracujących w różnych korporacjach lub jakichkolwiek biurach wręcz pozycja obowiązkowa :-)
ŻYCIE BIUROWE
reżyseria:
USA, 1999
W życiu Petera Gibbonsa (Ron Livingston) nic nie układa się dobrze. Jego dziewczyna Joanna (Jennifer Aniston) go oszukuje, odpychający sąsiad irytuje, a nudna praca wpędza w depresję.
komedia
ŻYCIE BIUROWE
4,2 5 1 47