PREMIERA

2007.09.03

CANAL+ PREMIUM

ŻYCIE CARLITA - POCZĄTEK

Carlito's Way: Rise to Power

USA, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat sensacyjny

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Pod koniec lat 60. w więziennej celi spotykają się i zaprzyjaźniają Puertorykańczyk Carlito Brigante (Jay Hernandez), Afro-Amerykanin Earl (Mario Van Peebles) i Włoch Rocco (Michael Kelly). Kiedy wychodzą na wolność, postanawiają rozkręcić własny - oczywiście nielegalny - biznes.

Rocco, dzięki znajomości z ojcem chrzestnym włoskiej mafii, Artiem Bottolotą Sr. (Burt Young), udaje się przeniknąć do handlu heroiną. Carlito z kolei negocjuje z Leroyem Barnesem (Sean 'P. Diddy' Combs), innym tuzem przestępczego światka, rejon, w którym on i jego kumple mogliby rozprowadzać narkotyki. Cała trójka szybko zbija fortunę na sprzedaży heroiny. Carlito nawiązuje romans z piękną Leticią (Jaclyn DeSantis), również Earl myśli poważnie o swojej dziewczynie. Postanawia nawet wyjechać do Barbados i z daleka od gangsterskiego świata i narkotykowego biznesu założyć rodzinę. Kiedy jednak jego młodszy brat nierozważnie wchodzi w konflikt z włoskim gangsterem, przyjaciele stają w obliczu śmierci. Ich przyszłość zależy od tego, co zrobią Carlito i Rocco.

"Życie Carlita - Początek" to prequel głośnego, nominowanego do Złotego Globu, filmu Briana De Palmy. W główną rolę wcielił się w nim Al Pacino, a partnerowali mu m.in. Sean Penn i Penelope Ann Miller. De Palma oparł swój obraz na drugiej powieści Edwina Torresa zatytułowanej "Po godzinach", ale ponieważ wykorzystał tytuł pierwszej - "Życie Carlita" - MICHAEL BREGMAN ("Szepty w mroku"), który sięgnął po tę książkę 12 lat później, musiał zatytułować swój film "Życie Carlita - Początek".

Bregman powierzył główną rolę pochodzącemu z Meksyku Jayowi Hernandezowi. Aktor, znany z reklam firmy GAP, popularność zdobył dzięki roli w thrillerze "Hostel". Zagrał też w drugiej części tego dreszczowca, a także w "World Trade Center" i fragmencie "Thanksgiving" kontrowersyjnego "Grindhouse", produkcji firmowanej nazwiskiem Tarantino.

WASZE OPINIE

Sowarek

Jeden z najlepszych filmów sensacyjnych w historii kina. Zasłużył na ,,boskość'' i piąteczkę. Sam Carlito trochę przekonywujący, ale reszta bomba.

cichy bob

co to jest jestem bardzo rozczarowany Carlito mało przkonywujacy do tego p dede co to ma byc:) ojjj do pierwszej czesci sie to nie umywa jesli chodzi o pomysł bardzo dobry wykonanie troszke do kitu ale nie mozna porównywac tego do 1 czesci i jeszcez jedno wpieniło mnie to ze w tytule lest poczatek czyli jak sie wszystko zaczeło a po parunastu minutach filmu juz jest bogatym i wpływowym nafiozem który zadzi miastem a gdzie ten poczatek???? jak on zaczynał ze zwykłego cwaniaczka złodzieja zmiejsca transformacja w bossa mafi?? i jeszcez jedno zamiast zrobic scieszke dzwiekowa adekwatna do klimatu to jakies brzdakanie a nie muza z lat prochibicji szkoda jak ujoł to kolega wczesniej{Tomii) "Bardzo dobry, trója minus ... tak mówił mój profesor.,, film nie jest denny mozna obejzec polecam tym którzy nie widzieli 1 czesci jak obejza ta niech obejza 1 zobacza o co mi chodzi pozdrawiam :)

Tomii

"Bardzo dobry, trója minus ... tak mówił mój profesor", czegoś mu brakowało ... Carlito troche mało przekonywujący.
ŻYCIE CARLITA - POCZĄTEK
reżyseria:
USA, 2005
Pod koniec lat 60. w więziennej celi spotykają się i zaprzyjaźniają Puertorykańczyk Carlito Brigante (Jay Hernandez), Afro-Amerykanin Earl (Mario Van Peebles) i Włoch Rocco (Michael Kelly). Kiedy wychodzą na wolność, postanawiają rozkręcić własny - oczywiście nielegalny - biznes.
dramat sensacyjny
ŻYCIE CARLITA - POCZĄTEK
3,4 5 1 11