PREMIERA

2005.04.23

CANAL+ PREMIUM

ŻYCIE I CAŁA RESZTA

Anything Else

USA/Francja/Holandia/Wlk. Brytania, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat

czas trwania: 104 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Współczesny Nowy Jork. Jerry Falk (Jason Biggs) jest jednym z wielu młodych pisarzy próbujących swoich sił w zawodzie. Ale jest jednym z niewielu, którzy muszą jednocześnie zmagać się z własną hipochondrią, histerią, niezdecydowaniem i załamaniem się światopoglądu.

W starcie zawodowym nie pomaga mu też na pewno agent-nieudacznik (Danny DeVito), który szantażuje Jerry'ego kolejnymi próbami samobójczymi. W dodatku jego związek z atrakcyjną Amandą (Christina Ricci) składa się z serii kryzysów, gdyż dziewczyna nie potrafi być wierna jednemu mężczyźnie. W walce z pokonaniem neurotycznych fobii sekunduje Jerry'emu jego starszy kolega po piórze, David Dobel (Woody Allen), który ma na tyle skomplikowaną osobowość, że przyjaźń z nim nie odbija się pozytywnie na życiu chłopaka. Tymczasem do mieszkania, które Jerry dzieli z Amandą, wprowadza się jej matka, Paula (Stockard Channing). Kobieta marzy o karierze estradowej i namawia niedoszłego zięcia, by napisał dla niej jakiś skecz. Nie jest to proste, gdyż Jerry przechodzi nieustający kryzys twórczy i jedyne, na co się w końcu decyduje, to porzucenie Amandy, agenta i całego Nowego Jorku.

"Życie i cała reszta" to kolejna pozycja w bogatym dorobku słynnego Nowojorczyka - WOODY'EGO ALLENA ("Annie Hall", "Manhattan", "Hannah i jej siostry", "Jej wysokość Afrodyta", "Wszyscy mówią: kocham cię", "Drobne cwaniaczki"). Estradowy komik, scenarzysta, reżyser, dramaturg, aktor i klarnecista - to tylko niektóre z jego życiowych ról. Choć z reguły w swoich filmach pełni większość z nich, tym razem zadowolił się jedynie reżyserią i rolą drugoplanową. Pierwsze skrzypce, a tym samym alter ego twórcy, zagrał 26-letni Jason Biggs, pamiętany z filmów "American Pie", "Jay i Cichy Bob kontratakują", "Pokolenie P" czy "Dziewczyna z Jersey". U boku młodego aktora pojawiają się m.in.: Christina Ricci ("Jeździec bez głowy", "Zgromadzenie", "Monster"), Danny DeVito ("Dorwać małego", "Tajemnice Los Angeles", "Duża ryba"), Stockard Channing ("Zgaga", "Dym", "Rozwód po francusku") i sam Woody Allen.

WASZE OPINIE

Ricci

ładniejsza gdyz ma prawdziwe usta,naiwniacy...

Ada

No i niestety Woody Allen się kończy...Powolutku, ale jego forma jest coraz słabsza. Zaczęło się chyba "Klątwy skorpiona", w której zasypywał nas mało śmiesznymi żartami na temat jaego formy zdrowotnej rzucanymi przez Helen Hunt, a jest coraz gorzej. Oczywiście, że "Życie.."jest filmem złym powiedzieć nie mogę, bo jest to film dobry, a nawet bardzo dobry, ale nie jest to już ten sam Allen co kiedyś. Mniej tu jest trafnych spostrzerzeń o życiu, dobrych żartów. A Jason Biggs owszem, pokazał się z innej strony, lecz jest to po prostu zwyczajne naśladowanie allenowskiej gry aktorskiej. Jest jednak jeden mocny punkt filmu-jak zawsze ganialna Christina Ricci. Może w końcu po obejrzeniu tego filmu do niektórych dojdzie, że nie jest ona jedną z najbrzydszych aktorek, lecz wręcz przeciwnie. Moim zdaniem mogę zdecydowanie powiedzieć,że jest o wiele ładniejsza od takiej Angeliny Jolie na przykład(wiem, wiem, zbluźniłam, a jednak)

Orton

I tym razem Allen za bardzo nie zaskoczył, standardowe teraz wykonanie z jego strony, a mimo wszystko idzie się nieźle pośmiać. Oczywiście film przede wszystkim dla miłośników W. Allena; broni się bardzo dobrymi kreacjami (Allen, Ricci), minusem jest to że czasami jest bardzo irytujący, z jednej strony postacie wydają się skomplikowane, a z drugiej poprowadzone tylko w jednym kierunku. Poprawny film Woody Allena, szkoda że to już tak bardzo nie zaskakuje jak niegdyś...
ŻYCIE I CAŁA RESZTA
reżyseria:
USA/Francja/Holandia/Wlk. Brytania, 2003
Współczesny Nowy Jork. Jerry Falk (Jason Biggs) jest jednym z wielu młodych pisarzy próbujących swoich sił w zawodzie. Ale jest jednym z niewielu, którzy muszą jednocześnie zmagać się z własną hipochondrią, histerią, niezdecydowaniem i załamaniem się światopoglądu.
komediodramat
ŻYCIE I CAŁA RESZTA
4,6 5 1 84