PREMIERA

2004.07.03

CANAL+ PREMIUM

Życie za życie

The Life of David Gale

Niemcy/USA, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: kryminalny

czas trwania: 130 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Poruszający dramat społeczny w reżyserii Alana Parkera. W roli głównej występuje gwiazda serialu "House of Cards", Kevin Spacey a partnerują mu Kate Winslet i Laura Linney.

Profesor filozofii David Gale (Kevin Spacey) to czołowy działacz organizacji na rzecz zniesienia kary śmierci, postać powszechnie szanowana w świecie naukowym. Prywatnie jednak nie jest człowiekiem bez skazy - to alkoholik porzucony przez żonę i podejrzany o gwałt na jednej ze swoich studentek. Pewnego dnia zostaje oskarżony o brutalne zamordowanie przyjaciółki i współpracownicy, Constance Harraway (Laura Linney), i skazany na karę śmierci. Ale czy rzeczywiście popełnił tę zbrodnię? Odpowiedzi na to pytanie szuka młoda dziennikarka Bitsey Bloom (Kate Winslet), której Gale udziela ostatniego wywiadu. Z trzech rozmów wyłania się zaskakujący i skomplikowany portret psychologiczny profesora. Bitsey zaczyna wątpić w jego winę, ale Gale nie ułatwia jej sprawy i nie zaprzecza popełnieniu zbrodni. Dziennikarka zaczyna prywatne śledztwo. Niestety ma coraz mniej czasu - wkrótce na Gale'u ma być wykonany wyrok.

Poruszający dramat społeczny w reżyserii ALANA PARKERA, twórcy "Ptaśka" czy "Harry'ego Angela". W roli Gale'a wystąpił dwukrotny laureat Oscara (za "Podejrzanych" i American Beauty") Kevin Spacey ("Siedem", "Tajemnice Los Angeles", "Kroniki portowe"), któremu partnerują Kate Winslet ("Święty dym, "Iris") oraz Laura Linney.

Brytyjczyk ALAN PARKER to jeden z najbardziej cenionych twórców współczesnego kina. Zadebiutował w 1975 roku błyskotliwym pastiszem kina gangsterskiego "Bugsy Malone", za który otrzymał nominację do Złotej Palmy na MFF w Cannes. Sławę, dwa Oscary i sześć Złotych Globów przyniósł mu kolejny film - "Midnight Express". W bogatym dorobku reżysera są tak głośne tytuły, jak: "Sława" (dwa Oscary), "Ściana", "Ptasiek" (Nagroda Główna Jury w Cannes), "Missisipi w ogniu" (Oscar i Srebrny Niedźwiedź w Berlinie), "Przyjdź zobaczyć raj", "Evita" (trzy Złote Globy) i "Prochy Angeli".

WASZE OPINIE

deform

niezly film na spałke. polecam :))

Buba

Film jest Super! Kevin Spacey jak zwykle nie zawiódł a rola Kate jest równie udana. Polecam wszystkim pragnącym 2 godziny trwać w napięciu. Zakończenie równie szkoujące jak sam temat filmu... powodzenia!!!

carli

Niesamowita fabuła, Spacey jak zwykle świetny, trzeba to zobaczyć.
Życie za życie
reżyseria:
Niemcy/USA, 2003
Poruszający dramat społeczny w reżyserii Alana Parkera. W roli głównej występuje gwiazda serialu "House of Cards", Kevin Spacey a partnerują mu Kate Winslet i Laura Linney.
kryminalny
Życie za życie
4,4 5 1 25