dystrybucja Monolith. ALL RIGHTS RESERVED.

Żywioł. Deepwater Horizon

DEEPWATER HORIZON

USA, 2016

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat katastroficzny

czas trwania: 110 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Miejsce akcji: największa platforma wiertnicza na świecie. Na ekranie Mark Wahlberg ("Infiltracja"), Kurt Russell ("Szybcy i wściekli", "Nienawistna ósemka"), Kate Hudson ("Jak stracić chłopaka w 10 dni").

Załoga największej i najnowocześniejszej platformy wiertniczej na świecie musi stawić czoła niewyobrażalnej potędze morskiego żywiołu podczas katastrofy o niespotykanej dotąd skali. Zbudowana w Zatoce Meksykańskiej platforma Deepwater Horizon jest wielkości małego osiedla i wysokości wieżowca. Ma wydobywać niespotykane dotąd ilości ropy, przynosząc swoim właścicielom krociowe zyski. Podczas rozruchu wydobycia dochodzi jednak do awarii, która wkrótce doprowadza do serii eksplozji i pożaru platformy. Jednocześnie w Zatoce rozpoczyna się sztorm. Kapitan Mike Williams (Mark Wahlberg) otrzymuje informację, że służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do zatonięcia platformy, Williams postanawia zrobić wszystko, by ocalić swoich ludzi.

WASZE OPINIE

Nostradamus

Osobiście polecam ten film. Opowiada o lekkomyślności podczas przeprowadzania operacji wydobycia ropy na jednej z platform wiertniczych, której skutkiem jest katastrofa. W rolach główne wcielili się Mark Wahlberg, Kurt Russell i inni. Historia oparta na faktach opowiadająca o największym wycieku ropy w USA. TO wysokobudżetowa produkcja ukazująca niewyobrażalny chaos z użyciem niesamowitych efektów specjalnych (eksplozje, latające odłamki rozpadającej się platformy wybuchających niczym ciskane pociski) w połączeniu z nadającymi klimat podczas seansu efektami dźwiękowymi. Na szczęście Canal+ posiada w swoim arsenale możliwości wybór ścieżki dźwiękowej "dolby digital", więc tylko podłączyć kino domowe do TV i cieszyć się dobrą jakością całości produkcji.
Swoją drogą opieszałość, z jaką wykonywano testy przed wydobywaniem ropy wyglądała tak, jakby ci fachowcy zajmowali się zwykłymi pracami hydraulicznymi, które żadnego niebezpieczeństwa nie przyniosą, więc nie ma się co spieszyć. W Polsce takie wypadki to codzienność niestety. (zawalenie się hali targowej, potrzeba robienia poprawek przy budowie PGE Stadionu Narodowego w Warszawie, na szczęście przed Euro 2012).
Żywioł. Deepwater Horizon
reżyseria:
USA, 2016
Miejsce akcji: największa platforma wiertnicza na świecie. Na ekranie Mark Wahlberg ("Infiltracja"), Kurt Russell ("Szybcy i wściekli", "Nienawistna ósemka"), Kate Hudson ("Jak stracić chłopaka w 10 dni").
dramat katastroficzny
Żywioł. Deepwater Horizon
4,2 5 1 42