„AKTUALNOŚCI FILMOWE” CANAL+ NOMINOWANE DO 5. EDYCJI NAGRÓD PISF

pt 6 kwietnia 2012

Autorski magazyn filmowy Agnieszki Egeman, współredagowany i prowadzony przez Kubę Mikurdę, został nominowany do 5. edycji nagród PISF w kategorii „program telewizyjny”, a w kategorii „książka o tematyce filmowej” nominację zdobyła pozycja pod redakcją Kuby Mikurdy „Wunderkamera. Kino Terry'ego Gilliama".

„Aktualności Filmowe” to cotygodniowy program poświęcony najważniejszym wydarzeniom rodzimego i światowego kina, emitowany w każdą niedzielę o godz. 17.10. Magazyn redagowany przez Agnieszkę Egeman i Kubę Mikurdę jest obecny na antenie CANAL+ od 1995 roku, czyli od samego początku istnienia stacji.


Staramy się propagować kino, które nie boi się badać swoich granic i myślowych przyzwyczajeń swoich widzów; kino, które przeznacza odbiorcy rolę nie mniej ważną niż samemu twórcy; kino, które jest świadome samego siebie i zdolne do interpretowania rzeczywistości; kino, które potrafi uchwycić fascynujące przemiany współczesnego świata. I potrafi ten świat zmieniać - mówi Agnieszka Egeman, szefowa redakcji filmowej CANAL+."Aktualności Filmowe" zapraszają do dyskusji o kinie nie tylko filmowców i krytyków, ale też publicystów i twórców z innych obszarów kultury – teatru, literatury, sztuk wizualnych. W ostatnich miesiącach w studio gościli m.in. Mariusz Treliński, Krystian Lupa, Grzegorz Jarzyna, Anka i Wilhelm Sasnalowie, Artur Żmijewski, Katarzyna Kozyra, Jacek Dehnel, Marek Bieńczyk, Jacek Żakowski i Cezary Michalski.


Ekipa „Aktualności filmowych” gości na głównych festiwalach w Polsce (m.in. FPFF w Gdyni, MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu) i zagranicą (m.in. w Cannes, Berlinie i Wenecji), a także komentuje prestiżowe ceremonie świata filmu – gale Oscarów, Złotych Globów czy Cezarów.


„Aktualności Filmowe” ze szczególną uwagą przyglądają się kinu polskiemu - starają się wychwytywać obiecujące debiuty, eksponują odważne projekty i konsekwentne, autorskie wizje, odbiegające od filmowej sztampy. Prezentują głosy najciekawszych polskich krytyków filmowych młodego pokolenia.

POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

PN / 21 WRZEŚNIA / 07:45 / CANAL+ PREMIUM