„AUTOR WIDMO” ROMANA POLAŃSKIEGO W WIELKANOC W CANAL+

pn 4 kwietnia 2011

W wielkanocną sobotę CANAL+ pokaże premierowo najnowszy film Romana Polańskiego „Autor widmo”. Ponadto w okresie około świątecznym widzowie CANAL+ będą mogli zobaczyć tak różnorodne tytuły, jak „Artur i zemsta Maltazara” Luca Bessona, komediodramat „Człowiek, który gapił się na kozy”, świetny dramat Johna Hillcoata „Droga” oraz głośny izraelski dramat wojenny „Liban”.


W wielkanocną sobotę 23 kwietnia o 20:00 CANAL+ pokaże najnowszy film Romana Polańskiego „Autor widmo”, nagrodzony m.in. 6 Europejskimi Nagrodami Filmowymi, Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie oraz 4 statuetkami Cezara. Dobrze przyjęta przez widzów i krytykę opowieść o niespełnionym pisarzu, wynajętym do spisania wspomnień byłego premiera Wielkiej Brytanii zawiera motywy znane z wcześniejszych filmów Polańskiego, idealnie dopełniając dotychczasowy dorobek reżysera. Premierą niedzielnego wieczoru 24 kwietnia o 20:00 będzie „Artur i zemsta Maltazara”, druga część cyklu filmów autorstwa Luca Bessona, opowiadającego o przygodach chłopca zaprzyjaźnionego z elfowatymi stworkami. W lany poniedziałek 25 kwietnia o 21:00 CANAL+ pokaże natomiast komediodramat Granta Heslova „Człowiek, który gapił się na kozy” z Georgem Clooneyem, Ewanem McGregorem, Jeffem Bridgesem i Kelvinem Spaceyem w rolach głównych. Wśród premier okresu około świątecznego w CANAL+ warto również wspomnieć o zaplanowanej na piątek 22 kwietnia „Drodze” Johna Hillcoata z Viggonem Mortensenem, Kodim Smit-McPheem, Charlize Theron i muzyką skomponowaną do filmu przez Nicka Cave'a. Ciekawą propozycją na poświąteczny wtorek 26 kwietnia jest nagrodzony m.in. Złotym Lwem na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, dwoma Europejskimi Nagrodami Filmowymi i Złotą Żabą na Camerimage „Liban” debiutującego izraelskiego reżysera Samuela Maoza, który podobnie jak Ari Folman w „Walcu z Baszirem” przeprowadza filmową autoterapię związaną ze swoim udziałem w wojnie libańskiej.

W świąteczne dni na antenie CANAL+ nie może zabraknąć propozycji dla miłośników dobrego dokumentu. W poniedziałkowy wieczór bezpośrednio po premierze „Człowieka, który gapił się na kozy” o 22:40 CANAL+ zaprasza na drugą premierę wieczoru, którą będzie „Moja piękna dacia”. Dokument w barwny sposób opowiada historię słynnej marki samochodowej, niegdyś dumy i chluby rumuńskiej technologii, potem reliktu czasów reżimu, a dziś jednego z lepiej sprzedających się aut w Europie.

Ponadto w okresie świątecznym CANAL+ przypomni takie filmy, jak „Carlos” (25 kwietnia, 23:45), dwie części „Che” Stevena Soderbergha (24 kwietnia, 13:25 i 25 kwietnia, 14:30), „Agora” Alejandra Amenábara z Rachel Weisz (25 kwietnia, 17:50), „Kołysanka” Juliusza Machulskiego (24 kwietnia, 11:45), „Asystent wampira” (23 kwietnia, 22:15), rosyjska superprodukcja „Admirał” (23 kwietnia, 15:10), opowiadająca o ostatnich latach życia Aleksandra Kołczaka czy zwariowana komedia z Willem Farrellem „Zaginiony ląd” (23 kwietnia, 18:15).


POLECANE

 

Supernova

PT / 25 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

PT / 25 WRZEŚNIA / 22:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM