„BOYHOOD” Z NAGRODZONĄ OSCAREM® 2015 ROLĄ PATRICII ARQUETTE TYLKO W CANAL+

wt 8 grudnia 2015

„Boyhood” to studium amerykańskiej rodziny autorstwa Richarda Linklatera, twórcy scenariusza oraz reżysera filmu. Przełomowy w światowej kinematografii projekt filmowy, którego realizacja zajęła zaledwie 39 dni zdjęciowych, za to na przestrzeni 11 lat (do 2013). Film zdobył sześć nominacji do Oscara®, m.in. w kategorii Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser oraz Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Statuetkę odebrała Patricia Arquette). Film doceniło jury Złotych Globów oraz Nagród BAFTA, przyznając mu nagrody w kategoriach: Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser oraz Najlepsza Aktorka Drugoplanowa.

Boyhood

„Boyhood” po raz pierwszy w telewizji, w środę 23 grudnia, o 20:00 tylko w CANAL+. Rodzice (Patricia Arguette, Ethan Hawke) 6-letniego Masona (Ellar Coltrane) rozwodzą się. Z czasem matka ponownie wychodzi za mąż. Mason, podobnie jak jego starsza siostra Samanthy (debiutująca na ekranie córka reżysera Lorelei Linklater) dostosowuje się do nowej sytuacji. Zwłaszcza, że ojciec stara się utrzymywać z nimi stały kontakt. Dzieci dorastają na oczach widzów, zmienia się ich wygląd i zainteresowania. Upływający czas jest również widoczny w zmieniającej się muzyce i modzie. Na końcu tej emocjonującej podróży przez dzieciństwo i dorastanie Mason jest już młodym człowiekiem u progu dorosłego życia, który podejmuje poważne życiowe decyzje.Boyhood

„Boyhood” jest pierwszym tego typu filmowym eksperymentem, w którym wraz z bohaterami dorastają aktorzy. Film jest również cennym zapisem trendów, które zmieniały się na przestrzeni dekady, począwszy od fascynacji Xboxem czy „Harrym Potterem”, na muzyce kończąc.„Boyhood” zdobył nominacje do Oscara® 2015 w kategoriach: najlepszy film, reżyser i scenariusz oryginalny (Linklater), a także aktor drugoplanowy (Hawke) oraz montaż. Statuetkę Akademii odebrała Patricia Arquette. Złote Globy i nagrody BAFTA przyznano za najlepszy dramat i najlepszą reżyserię oraz za rolę Patricii Arquette.

POLECANE

 

Supernova

PT / 25 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

PT / 25 WRZEŚNIA / 22:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM