„DRACULA HISTORIA NIEZNANA” – NAJSŁYNNIEJSZY WAMPIR ŚWIATA W NOWEJ ODSŁONIE TYLKO W CANAL+

cz 19 listopada 2015

Wyróżniona nagrodą Saturna w kategorii najlepszy horror oraz za kostiumy opowieść o tym, jak Dracula stał się wampirem. Doskonałe efekty specjalne, widowiskowe bitwy, niesamowite plenery, a w obsadzie Luke Evans, Dominic Cooper, a także – w epizodycznej roli - Jakub Gierszał. „Dracula Historia Nieznana” po raz pierwszy w telewizji w sobotę, 21 listopada, o 21:00 tylko w CANAL+.

Dracula historia nieznana

Transylwania, rok 1462. Krainą włada mądry i sprawiedliwy Wlad Tepes (w tej roli znany m.in. z „Szybkich i wściekłych 6” oraz „Hobbita” Luke Evans). U boku pięknej żony Mireny książę stara się zapomnieć o mrocznych czasach, kiedy w służbie w tureckiej armii zyskał przydomek ,,Palownik”. Okres spokoju kończy się, kiedy potężny sułtan Mehmed II żąda wydania w ramach lenna tysiąca chłopców, w tym książęcego syna. Zgodnie z tradycją mają oni służyć w armii Imperium Osmańskiego. By ratować rodzinę i podwładnych, Wlad postanawia oddać duszę demonowi.


Zrealizowane z rozmachem widowisko debiutującego za kamerą Gary’ego Shore’a łączy w sobie prawdę historyczną i fikcję. Autentyczna postać XV-wiecznego władcy Transylwanii Wlada III Palownika została powiązana ze słynną legendą o wampirze Draculi, opisaną w powieści Brama Stokera w 1897 roku. „Dracula Historia Nieznana” jest nie tylko pierwszym filmem w poświęconym genezie najsłynniejszego wampira świata. Według zapowiedzi wytwórni Universal ma stanowić początek serii o uniwersum potworów, które święciły triumfy na ekranach kin od lat 20. XX wieku. Oprócz hrabiego Draculi, w którego wcielił się wówczas Bela Lugosi, byli to również Frankenstein, Mumia, Potwór z Czarnej Laguny, Wilkołak, Niewidzialny Człowiek i Upiór w operze. Zbudowanie dla nich wspólnego uniwersum ma być odpowiedzią na cieszące się ogromną popularnością serie filmowe o superbohaterach Marvela, Spider-Mana czy X-menów.Dracula historia nieznana

Obok Luke’a Evansa, który stał nie najnowszym wcieleniem Draculi, na ekranie widzowie zobaczą również Dominica Coopera („Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie”) oraz znanych z serialu „Gra o tron” Charlesa Dance’a i Arta Parkinsona. W filmie niewielką rolę zagrał również Jakub Gierszał („Sala samobójców”).


POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

PN / 21 WRZEŚNIA / 07:45 / CANAL+ PREMIUM