„ESSENTIAL KILLING” - LAUREAT „ZŁOTYCH LWÓW” 36. FPFF W GDYNI – PREMIEROWO W CANAL+

wt 29 listopada 2011

Koprodukowany przez CANAL+ film Jerzego Skolimowskiego „Essential Killing” CANAL+ pokaże jako pierwsza telewizja w Polsce 17 grudnia.


„Essential Killing”, zdobywcę m.in. Wielkiej Nagrody Jury „Złotych Lwów” tegorocznego FPFF w Gdyni, widzowie CANAL+ zobaczą premierowo już 17 grudnia o 20:00. Zrealizowany w koprodukcji z CANAL+ film Jerzego Skolimowskiego jest laureatem m.in. Nagrody Specjalnej Jury, Nagrody Cinema Veniere, a także nagrody aktorskiej dla Vincenta Gallo na festiwalu w Wenecji. Film zdobył ponadto cztery Polskie Nagrody Filmowe Orły 2011 (najlepszy film, reżyseria, muzyka, montaż).


„Essential Killing” opowiada historię Afgańczyka, amerykańskiego jeńca wojennego, któremu udaje się uciec z niewoli podczas przesłuchań w Europie. Zbieg musi stawić czoła kompletnie nowej dla siebie rzeczywistości. By przeżyć, nie cofa się przed niczym. W
głównych rolach wystąpili: amerykański aktor i reżyser Vincent Gallo, znany m.in. z filmów „Chłopcy z ferajny" Martina Scorsese czy „Arizona Dream" Emira Kusturicy oraz Emmanuelle Seigner, aktorka i wokalistka, znana m.in. z filmów „Gorzkie gody” i „Frantic” Romana Polańskiego. W pozostałych rolach można zobaczyć m.in. Roberta Mazurkiewicza oraz Stiga Frode Henriksena.


CANAL+ od początku swego istnienia jest organicznie związany z kinem. Prezentuje na antenie pełne spektrum światowej, europejskiej i polskiej kinematografii. Angażuje się także w najważniejsze wydarzenia świata kina. Od 16 lat jest współorganizatorem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jako koproducent zainwestował łącznie blisko 200 mln złotych w ponad 160 filmów. Wśród koprodukcji znalazły się tak znakomite obrazy, jak „Komornik” Feliksa Falka, „Pianista” Romana Polańskiego czy „Plac Zbawiciela” Krzysztofa Krauzego. W 2010 CANAL+ współfinansował m.in. dwa pełnometrażowe debiuty fabularne: „Lęk wysokości” Bartosza Konopki oraz „Ki” Leszka Dawida, a także „Uwikłanie” Jacka Bromskiego i realizowaną w 3D „Latającą maszynę”.


POLECANE

 

Supernova

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:05 / CANAL+ FAMILY
 

Obywatel Jones

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 23:00 / CANAL+ 4K
 

John Wick 3

ŚR / 7 PAŹDZIERNIKA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM