„Gang Wiewióra 2” i „Pacific Rim: Rebelia” w styczniu tylko w CANAL+

śr 19 grudnia 2018

CANAL+ wita nowy rok ośmioma premierowymi produkcjami. Na ekranie trzymające w napięciu thrillery – „Złe psy” w reżyserii laureata Oscara® Bobby’ego Moresco i „Dron” z Seanem Beanem w głównej roli oraz przezabawne komedie – kontynuacja kanadyjskiego hitu „Straż wiejska 2”, film o marzeniach udaremnionych przez bank „Jak rozbić bank” oraz wyjątkowo trafiający w gusta polskiej widowni komediodramat „Jutro będziemy szczęśliwi”. Ponadto, dla młodszych widzów druga część animacji „Gang Wiewióra 2”, a dla starszych horror „Podwodna pułapka”. Dodatkowo, dla wszystkich fanów hollywoodzkich kasowych produkcji ze zjawiskowymi efektami specjalnymi – „Pacific Rim: Rebelia”. Wszystkie filmowe hity po raz pierwszy w telewizji, tylko w CANAL+.

Złe psy


Pierwszą premierową produkcją emitowaną w styczniu będzie najnowszy film nagrodzonego Oscarem® scenarzysty Bobby’ego Moresco („Miasto gniewu”), który coraz chętniej staje za kamerą jako reżyser. Złe psy („Bent”) to thriller łączący ulubione elementy fanów gatunku: intrygę na szczeblu państwowym, dobrego glinę z niesprawiedliwie nadszarpniętą reputacją i agencję szpiegowską zamieszaną w całą aferę.


Danny Gallagher (Karl Urban), detektyw z wydziału narkotykowego, zostaje wrobiony, przez co trafia do kratki i całkowicie traci zaufanie dawnych współpracowników. Od chwili gdy opuszcza mury więzienia, jego główną motywacją jest chęć zemsty i oczyszczenia swojego imienia. Aby tego dokonać, Gallagher musi ustalić, co naprawdę wydarzyło się w noc, która zakończyła się dla jego partnera śmiercią, a jego skazała na banicję. Z pomocą swego dawnego mentora detektyw stawia czoła światu, w którym kłamstwo jest jedynym prawem.

PREMIERA: CANAL+, piątek 4 styczniaStraż wiejska 2


Mnóstwo śmiechu przyniesie widzom kontynuacja komedii o charyzmatycznych i odrobinę szalonych funkcjonariuszach z prowincjonalnego amerykańskiego miasteczka – Straż wiejska 2 („Super Troopers 2”). Dzielni policjanci urzekli widzów swoją prostodusznością i wyjątkowo silną potrzebą wykazania się w swoim fachu.


Konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Kanadą o ziemię położoną na granicy obu państw narasta. Funkcjonariusze z małego amerykańskiego miasteczka ponownie zostają wysłani na sporne terytorium, gdzie mają utworzyć punkt kontrolny i nadzorować ruch na autostradzie. Policjanci palą się do spełnienia patriotycznego obowiązku. Jak poradzą sobie jednak z niechętnymi im Kanadyjczykami?

PREMIERA: CANAL+, sobota 5 styczniaGang Wiewióra 2Z myślą o najmłodszych CANAL+ przygotowało premierę drugiej części przebojowej animacji o sympatycznym wiewiórze i jego futerkowych przyjaciołach – Gang Wiewióra 2 („Nut Job 2: Nutty By Nature”). Tym razem mieszkańcy miejskiego ogrodu usiłują pokrzyżować plany inwestorów, którzy chcą wybudować park rozrywki.


W parku zapanował wyjątkowy spokój. Mieszkańcy cieszą się dobrobytem, a spiżarnia aż pęka w szwach. Wiewiór korzysta ze swej popularności i wizerunku szlachetnego spryciarza, aby wieść łatwe, radosne życie. Nad futrzaną ferajną zbierają się jednak czarne chmury. W parku szaleje plotka, jakoby pewien bezwzględny inwestor szykował się do zbudowania na terenie miejskiego ogrodu Park Rozrywki. Dla futrzaków oznacza to katastrofę, jednak rezolutne zwierzaki nie oddadzą swego domu tak łatwo!

PREMIERA: CANAL+, niedziela  6 stycznia


Temat finansów i ryzyka bankructwa niekoniecznie wymaga poważnej oprawy. Kolejną styczniową propozycją jest niemiecka komedia kryminalna z wielkimi pieniędzmi i jeszcze większymi rozczarowaniami w tle – Jak rozbić bank („Four Against The Bank”). Czterej mężczyźni oszukani przez bank łączą siły, aby zemścić się na nieuczciwych pracownikach.


Bokser Chris (w tej roli znany z „Bękartów wojny” Til Schweiger), były aktor Peter (Jan Josef Liefers) i ekscentryczny specjalista od reklamy Max (Matthias Schweighöfer) od lat odkładają pieniądze w tym samym banku. Każdy z nich jest o krok od realizacji swoich marzeń, gdy nagle okazuje się, że pieniądze wyparowały. Ich rachunki prowadził ten sam doradca inwestycyjny Tobias (Michael Herbig). Niestety dyrektor banku za wszelką cenę chciał się pozbyć Tobiasa i swoimi machinacjami sprawił, że rachunki jego klientów w jednej chwili stopniały do zera. Teraz panowie bez grosza przy duszy i bez perspektyw postanawiają zemścić się na banku i jego dyrektorze.

PREMIERA: CANAL+, sobota 12 stycznia


Dreszczyku emocji widzom CANAL+ dostarczy z pewnością horror „Podwodna pułapka” („47 Meters Down”). W rolach głównych dwie ulubienice publiczności – Mandy Moore („Szkoła uczuć”, „Córka prezydenta”) i Claire Holt („Pamiętniki wampirów”, „The Originals”), które tym razem występują w zupełnie nowej, poważniejszej odsłonie.


Lisa (Mandy Moore) i Kate (Claire Holt) spędzają bajeczne wakacje w Meksyku. Najważniejszym punktem ich wakacyjnej przygody ma być nurkowanie z rekinami – kobiety będą mogły podziwiać piękno podwodnej flory i fauny z wnętrza specjalnej ochronnej klatki dla nurków. Nie przypuszczają, że wywołujące ciarki spotkanie z rekinami zamieni się w koszmar, gdy pęknie lina łącząca je ze statkiem. Na głębokości 47 metrów, zdane wyłącznie na siebie, w obliczu kurczących się zapasów tlenu, będą musiały stanąć oko w oko z żarłaczem białym – podmorskim drapieżnikiem, którego przysmak stanowi ludzkie mięso.

PREMIERA: CANAL+, piątek 18 stycznia
Jutro będziemy szczęśliwi


Do jednych z najciekawszych styczniowych propozycji należy francuski komediodramat Jutro będziemy szczęśliwi („Demain tout commence”) bardzo ciepło przyjęty przez polską publiczność. Drugi film pełnometrażowy w dorobku reżysera Hugona Gélina mówi o dojrzewaniu do odpowiedzialności i odkrywaniu, jakimi wartościami naprawdę warto się kierować. Ta historia wzruszy największych twardzieli.


Samuel (Omar Sy) prowadzi beztroskie życie na Francuskiej Riwierze. Czas umilają mu przygodne romanse z turystkami. Jedna z takich przygód kończy się w niespodziewany dla Samuela sposób – pewnego dnia jego była kochanka Kristin (Clémence Poésy) wręcza mu bardzo szczególny prezent. „To twoja córka” – mówi i znika. Od tej chwili Samuel staje się pełnoetatowym samotnym tatą maleńkiej Glorii. O dzieciach nie ma pojęcia, lecz uczucie do dziewczynki dodaje mu sił, aby sprostać wyzwaniom ojcostwa. Sielanka nie trwa jednak długo. Gdy Gloria ma 8 lat, na horyzoncie niespodziewanie pojawia się Kristin, która postanawia odzyskać dziecko.

PREMIERA: CANAL+, sobota 19 styczniaDron


Kolejnym premierowym thrillerem emitowanym w styczniu będzie mocno osadzony we współczesnych realiach Dron („Drone”). W roli głównej znany z kolejnych części „Władcy pierścieni” Sean Bean.


Neil (Sean Bean) pracuje jako operator wojskowych dronów. Prowadzenie operacji z dala od zgiełku wojny pozwala mu zachować dystans do swej pracy w armii. Mężczyzna niczego nie podejrzewa, gdy w jego domu zjawia się Imir (Patrick Sabongui), który podaje się za pakistańskiego biznesmena zainteresowanego zakupem jachtu należącego do rodziny wojskowego. Imir łatwo zdobywa zaufanie Neila oraz jego żony i syna. Jednak prawdziwy powód jego wizyty okazuje się niebezpieczny dla całej rodziny…

PREMIERA: CANAL+, piątek 25 stycznia


Wśród styczniowych premier nie zabraknie wyczekiwanej kontynuacji kinowego przeboju z serii „Pacific Rim” – Pacific Rim: Rebelia („Pacific Rim: Uprising”). W najnowszej części Jake musi pojednać się z siostrą, aby zawalczyć w słusznej sprawie i udaremnić złowieszcze plany olbrzymów "Kaiju".


Jake to były obiecujący pilot Jaegerów, którego legendarny ojciec poświęcił życie, by ocalić świat przed inwazją olbrzymów „Kaiju”. Przemiana, jaka zaszła w Jake’u, zaprowadziła go do kryminalnego podziemia. Kiedy jednak kolejna inwazja pustoszy Ziemię, Jake otrzymuje ostatnią szansę, by kontynuować dzieło ojca. Ma mu w tym pomóc siostra Mako Mori (Rinko Kikuchi), z którą od dawna nie ma kontaktu. Mako jest szefową nowej generacji pilotów. Ich jedyną szansą na ocalenie Ziemi jest pojednanie.

PREMIERA: CANAL+, sobota 26 stycznia


Moscow Noir


Ponadto, w grudniu na antenie CANAL+ międzynarodowa koprodukcja serialowa CANAL+ Moscow Noir z Karoliną Gruszką w jednej z głównych ról. Premierowe odcinki już od 13 stycznia.

POLECANE

 

Supernova

PT / 25 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

PT / 25 WRZEŚNIA / 22:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM