„GRIMM” - EFEKTOWNY SERIAL FANTASY PREMIEROWO W CANAL+

cz 21 czerwca 2012

5 lipca CANAL+ rozpoczyna emisję serialu „Grimm” łączącego konwencję kryminału z fantasy. W każdy czwartek o 21:00 stacja pokaże dwa premierowe odcinki. Licząca 22 odcinki produkcja zebrała za oceanem entuzjastyczne recenzje i wielomilionową widownię.

„Grimm” to mroczny serial kryminalny nawiązujący do baśni słynnych niemieckich językoznawców i bajkopisarzy. W każdym odcinku pracujący w wydziale zabójstw w Portland Nick Burkhardt (w tej roli David Giuntoli) ma do rozwiązania policyjną zagadkę, z których wszystkie mają bajkowe powiązanie, ale nie wszystkie kończą się happy endem. Obdarzony analitycznym umysłem Burkhardt zaczyna doświadczać przerażających halucynacji: widzi, jak z pozoru normalni ludzie przemieniają się w bestie, które atakują zwykłych śmiertelników.


Ludzie kochają te historie. Nie bez powodu przekazują je w formie pisemnej i ustnej od pokoleń. One ciągle do nas przemawiają! – mówi współtwórca serialu „Grimm” David Greenwalt, który wespół ze Stephenem Carpenterem i Jimem Koufem wpadł na pomysł wykorzystania klasycznych baśni i legend autorstwa Wilhelma i Jakuba Grimmów, czyniąc z nich źródło kryminalnej intrygi.


Po emisji odcinka pilotowego, który zgromadził przed telewizorami ponad 6,5 miliona widzów, decydenci z NBC zamówili składający się z 22 epizodów sezon, a w marcu 2012 dali zielone światło na realizację drugiej serii, która pojawi się w USA jesienią.


W serialu w scenerię współczesnej Ameryki wkraczają niezwykłe istoty, niosąc zagrożenie nieświadomym ludziom: szczurołap jako didżej uwodzi muzyką, baśniowe stwory zmagają się w nielegalnym klubie walki, a istoty ukrywające się w okolicznym lesie trudnią się kradzieżą organów. Burkhardt od jedynej żyjącej krewnej dowiaduje się, że jest potomkiem legendarnej grupy łowców, zwanych Grimmami. Ich zadaniem jest niedopuszczenie do ekspansji złych istot, które przeniknęły do naszego świata i ukrywają się pod ludzką postacią. Tylko Burkhardt potrafi dostrzec te istoty i skutecznie się im „przeciwstawić”. Starając się chronić przed niebezpieczeństwem narzeczoną, zaczyna łączyć dotychczasowe obowiązki z nowym wyzwaniami. W zmaganiach może liczyć na nawróconego potwora, „wielkiego złego wilka”, znanego jako Eddie Monroe (Silas Weir Mitchell) oraz partnera, porucznika Hanka Griffina (Russell Hornsby).


Mimo mrocznego klimatu, w serialu nie brak humoru. Jego źródłem jest w dużej mierze Eddie Monroe – w tej roli Silas Weir Mitchell („Patriota”, seriale „Przez 24 godziny”, „Skazany na śmierć”) – który jest łącznikiem głównego bohatera między światem rzeczywistym a bajkowym. W detektywa Nicka Burkhardta wcielił się David Giuntoli, znany z ról telewizyjnych, w tym gościnnych występów w „Privileged”. Dziewczynę bohatera, Juliette, gra Bitsie Tulloch („Artysta”, „Dzielnica Lakeview”), a jego partnera z wydziału zabójstw Russell Hornsby („Po zachodzie słońca”, „Terapia”). Pomysłodawcy „Grimm” - David Greenwalt i Jim Kouf - zdobywali doświadczenie jako producenci i scenarzyści przy realizacji takich produkcji, jak „Z Archiwum X”, „Buffy – postrach wampirów”, „Anioł ciemności” czy „Zaklinacz dusz”.


Ma swoje momenty grozy, humor i potrafi efektownie przetworzyć klasyczną historię – pisał o serialu recenzent magazynu „The Hollywood Reporter” Tim Goodman. Mocną stroną produkcji są także stwarzające klimat bajkowej rzeczywistości zdjęcia, nad którymi pracował m.in. Cort Fey („Lost – zagubieni”, „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”) i dopracowane efekty specjalne.


PREMIERA: CANAL+, od 5 lipca 2012, każdy czwartek o 21:00

Po dwa odcinki


POLECANE

 

Supernova

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:05 / CANAL+ FAMILY
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ŚR / 7 PAŹDZIERNIKA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM