„KOMORNIK” KOPRODUKOWANY PRZEZ CANAL+ NAJLEPSZYM POLSKIM FILMEM ROKU

wt 28 lutego 2006

W ósmej edycji Polskich Nagród Filmowych Orły 2006 najwięcej trofeów zdobył "Komornik" Feliksa Falka współprodukowany przez CANAL+. Film zwyciężył w siedmiu kategoriach: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepsza główna rola kobieca i męska, najlepszy scenariusz, najlepsza scenografia oraz nagroda publiczności.

Spośród koprodukcji CANAL+ nagrody za muzykę, montaż, dźwięk oraz najlepszą drugoplanową rolę męską, otrzymał film „Persona non grata” Krzysztofa Zanussiego, za najlepsze kostiumy wyróżniono zaś "Skazanego na bluesa" Jana Kidawy-Błońskiego.KOMORNIK

Najlepszy Film

Feliks Falk – Najlepsza Reżyseria

Andrzej Chyra – Najlepsza Główna Rola Męska

Kinga Preis – Najlepsza Główna Rola Kobieca

Grzegorz Łoszewski – Najlepszy Scenariusz

Anna Wunderlich - Najlepsza Scenografia

Nagroda PublicznościPERSONA NON GRATA

Jerzy Stuhr - Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska

Wojciech Kilar - Najlepsza Muzyka

Wanda Zeman - Najlepszy Montaż

Wiesław Znyk, Jacek Kuśmierczyk - Najlepszy DźwiękSKAZANY NA BLUESA

Ewa Krauze - Najlepsze KostiumyCANAL+ od 10 lat wspiera polską kinematografię, dzięki czemu zyskał miano największego prywatnego inwestora w produkcję filmową w kraju. Dotychczas stacja przeznaczyła na ten cel aż 115 mln zł, współfinansując ponad 100 filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych, wśród nich tak uznane tytuły, jak „Historie miłosne”, „Dług”, „Pan Tadeusz”, „Pianista”, „Mój Nikifor”. CANAL+ ma na swoim koncie zarówno przedsięwzięcia filmowe realizowane samodzielnie, jak i z dużymi partnerami, takimi jak TVP czy ITI Film Studio.Obecnie na premierę czekają kolejne filmy realizowane przy udziale CANAL+: „Jasminum”, „Opowieści galicyjskie”, „Palimpsest”, „Plac Zbawiciela”, „Statyści”, „Z odzysku”.CANAL+ uczestniczy także w ważnych wydarzeniach filmowych. Stacja zapewnia widzom relacje z tak prestiżowych imprez, jak festiwal w Cannes, rozdanie francuskich Cezarów czy Złotych Globów. Oprócz tego w magazynie „Aktualności filmowe” prezentuje bieżące informacje o tym, co istotnego dzieje się w świecie filmu. Co roku CANAL+ wspiera też ważne krajowe przeglądy i festiwale, np. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni czy ERA NOWE HORYZONTY w Cieszynie. Filmy realizowane w koprodukcji z CANAL+ emitowane są na antenie stacji w kilkanaście miesięcy po premierze kinowej, dopiero potem oglądają je widzowie innych telewizji.CANAL+ to pierwszy w Polsce kanał premium. Stacja ruszyła w 1995 roku. Nadawcą CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+ Sport, CANAL+ Sport2 jest CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o. Firma jest także operatorem wiodącej na rynku platformy CYFRA+ docierającej do ponad 800 000 abonentów oraz nadawcą kanałów Ale kino!, ZigZap, MiniMini i PLANETE. Od początku swojego istnienia CANAL+ Cyfrowy wspiera polską kinematografię i sport – jest największym prywatnym inwestorem na polskim rynku filmowym oraz czołowym partnerem polskiej piłki nożnej.

POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

PN / 21 WRZEŚNIA / 07:45 / CANAL+ PREMIUM