„KREW Z KRWI” – NAJNOWSZA PRODUKCJA CANAL+ PIERWSZY KLAPS NA PLANIE

wt 15 listopada 2011

Ruszyły zdjęcia do kolejnej w tym roku produkcji CANAL+ z Agatą Kuleszą w roli głównej. Ośmioodcinkowy serial sensacyjny „Krew z krwi” w reżyserii Xawerego Żuławskiego i Roberta Wichrowskiego na zlecenie CANAL+ realizuje Endemol Polska. Zdjęcia kręcone będą w Gdyni i Warszawie. Zakończą się w styczniu. Emisja na antenie stacji planowana jest na wiosnę 2012.

Konsekwentnie wdrażamy w życie naszą politykę programową. W ramach obranej strategii CANAL+ znacząco zwiększył zaangażowanie w produkcję filmową. „Krew z krwi” po „Misji: Afganistan” to już drugi serial realizowany przez nas w tym roku. Jednocześnie intensyfikujemy nasze działania jako koproducent – mówi Beata Mońka, Prezes spółki CANAL+ Cyfrowy.


Doskonały scenariusz, wartka akcja, obiecujący duet reżyserski i doborowa obsada – to wszystko atuty najnowszego serialu CANAL+ „Krew z krwi”. W historii wdowy po zamordowanym gangsterze, która zmuszona jest przejąć jego rolę szczególnie inspirujący wydał nam się konflikt między kobiecą wrażliwością a bezwzględnym światem zbrodni i przemocy - mówi Beata Ryczkowska – Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego CANAL+ Cyfrowy zlecająca i nadzorująca realizację serialu.


W głównych rolach serialu występują: Agata Kulesza, Iza Kuna, Małgorzata Buczkowska, Zbigniew Stryj, Andrzej Andrzejewski, Łukasz Simlat, Aleksander Domogarov, Szymon Bobrowski, Mariusz Bonaszewski i Maciej Musiał.


Sensacyjny serial „Krew z krwi” opowiada historię Carmen - w tej roli Agata Kulesza - wdowy po zamordowanym gangsterze, która by chronić rodzinę jest zmuszona przejąć jego rolę. W filmie obserwujemy jak z pozoru spokojne i poukładane życie rodzinne zamienia się w piekło świata zbrodni i przestępstw. Carmen musi samodzielnie podejmować bardzo trudne decyzje. Nie wie, komu zaufać, a widoczna dla niej wcześniej granica między dobrem a złem zaczyna się zacierać.


Produkcję CANAL+ reżyserują Xawery Żuławski i Robert Wichrowski. Fabuła jest inspirowana holenderskim scenariuszem Pietera Barta Korthuisa. Autorami polskiej adaptacji są: Małgorzata Fąfrowicz-Szamocka i Karolina Szymczyk-Majchrzak. Producentem kreatywnym jest Małgorzata Retei.


Serial telewizyjny „Krew z krwi“ realizujemy przy pomocy najnowszych technik filmowych odpowiadających najlepszym produkcjom europejskim i światowym. Wykorzystujemy kamery RED z przetwornikiem MISTERIUM X o wielkości klatki filmowej. Rejestracja obrazu odbywa się w jakości 4K, czyli jakości filmowej. Uzyskujemy w ten sposób obraz o wysokiej szczegółowości, dynamice z zachowaniem najwyższej ostrości – powiedział Tomasz Naumiuk – operator obrazu. Wszystkie te elementy mają istotny wpływ na ostateczny efekt plastyczny. Skomponowanie ich właśnie w taki sposób przyniesie nam efekt bliźniaczy do plastyki filmu fabularnego, co wyróżni naszą produkcję w rodzinie polskich produkcji telewizyjnych – dodał.


„Krew z krwi” to już drugi serial CANAL+ produkowany w tym roku. Pod koniec października zakończyły się zdjęcia do pierwszego odcinka serialu „Misja: Afganistan” realizowanego na zlecenie stacji przez Akson Studio. Główną rolę gra w nim Paweł Małaszyński. Emisja zaplanowana jest na jesień 2012. Również w tym roku stacja zaangażowała się w najnowsze produkcje: Andrzeja Jakimowskiego „Blind watching”, Władysława Pasikowskiego „Pokłosie” oraz „Nowhere” Małgorzaty Szumowskiej. Produkując i wspierając polskie filmy, CANAL+ nabywa jednocześnie prawa do premierowego pokazywania tych tytułów przed innymi polskimi telewizjami.OFICJALNA STRONA SERIALU WWW.KREWZKRWI.PL.

POLECANE

 

Supernova

ŚR / 21 PAŹDZIERNIKA / 22:55 / CANAL+ PREMIUM
 

Obywatel Jones

ND / 25 PAŹDZIERNIKA / 20:00 / CANAL+ DOKUMENT
 

John Wick 3

SO / 31 PAŹDZIERNIKA / 22:50 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 30 PAŹDZIERNIKA / 00:20 / CANAL+ PREMIUM