Kategoria: Need For Speed

„Need For Speed” – Filmowa wersja kultowej gry, tylko w CANAL+

śr 6 maja 2015

CANAL+ zaprasza na telewizyjną premierę „Need for Speed” – filmowej adaptacji jednej z najbardziej kasowych gier wszech czasów. W rolach głównych znany z serialu „Breaking Bad” Aaron Paul, a także Dominic Cooper. Nie zabraknie kultowych amerykańskich i europejskich samochodów, z najsłynniejszym modelem Mustanga z 1964 roku na czele. Premiera w niedzielę, 17 maja 2015, o 21:30, tylko w CANAL+.

„Need for Speed” to film oparty na serii gier o wyścigach samochodowych o tym samym tytule, które od 1994 roku przyniosły ponad 4 mld dolarów dochodu. Grę przetłumaczono na 22 języki, trafiła do dystrybucji w 60 krajach, sprzedano ponad 150 mln jej kopii. W filmowej wersji reżyser Scott Waugh zabiera widzów w wyjątkową podróż przez USA, oddając hołd amerykańskiej kulturze samochodowej lat 60. i 70. XX wieku.


Miłośnik ulicznych wyścigów Tobey (Aaron Paul) próbuje uratować rodzinny biznes od bankructwa. Zostaje jednak wrobiony w przestępstwo przez bogatego znajomego Dino Brewstera (Dominic Cooper). Po wyjściu z więzienia, w ramach zemsty, chce pokonać go w legendarnym wyścigu samochodowym De Leon, organizowanym przez byłego zawodowego kierowcę Monarcha (Michael Keaton). Aby w nim wystartować, Tobey musi przemierzyć całą Amerykę, ściągając na siebie policyjne syreny oraz nasłanych przez Dino łowców nagród. Towarzyszy mu Brytyjka z ogromną widzą nt. samochodów - Julia Maddon (Imogen Poots).


Robiąc film o amerykańskiej fascynacji kulturą samochodową, twórcy potrzebowali kogoś, kto dorówna dokonaniom Steve'a McQueena, który był symbolem luzu i czaru oraz samodzielnie wykonywał wszystkie popisy kaskaderskie. Zdecydowali się na Aarona Paula, który dzięki serialowi „Breaking Bad” stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich aktorów.


W tym filmie casting nie polegał tylko na obsadzaniu aktorów. Filmowcy musieli również dokonać właściwego wyboru samochodów. Tobey i Julia pokonują kraj Mustangiem, najsłynniejszym modelem z 1964 roku, symbolem wolności i romantyzmu. Jego – specjalnie przygotowaną na potrzeby filmu - wersję, opartą o model 2013 Shelby GT500 zaprojektował Ford Motors. Pracował nad nią legendarny amerykański kierowca wyścigowy i projektant Carroll Shelby, który stworzył dla Forda pierwszy model Mustanga. W filmie pojawiają się również inne ikoniczne amerykańskie maszyny: Ford Gran Torino, rocznik 1969, Chevy Camaro, rocznik 1968 oraz Pontiac GTO, rocznik 1966. Nie mniej ważną rolę odgrywają europejskie supersamochody, takie jak pamiętany z gier Koenigsegg Agera R, Lamborghini Sesto Elemento, Spano GTA, Bugatti Veyron, McLaren P-1 czy Saleen S-7. Każdy z tych samochodów miał jeździć w różnych potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach oraz wymagał mocowań na kamery. Jednakże w związku z horrendalnymi cenami poszczególnych modeli (co najmniej milion dolarów za sztukę) ekipa musiała zamówić repliki.

POLECANE

 

Supernova

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:05 / CANAL+ FAMILY
 

Obywatel Jones

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 23:00 / CANAL+ 4K
 

John Wick 3

ŚR / 7 PAŹDZIERNIKA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM