„PIĘĆDZIESIĄT TWARZY GREYA” NA WALENTYNKI. TYLKO W CANAL+

śr 3 lutego 2016

Kinowy przebój 2015 roku. Ekranizacja pierwszej części kontrowersyjnej, sprzedanej w 125 mln egzemplarzy trylogii autorstwa brytyjskiej pisarki E.L. James. Historia romansu perwersyjnego miliardera i niedoświadczonej studentki. W obsadzie Dakota Johnson („The Social Network”) i Jamie Dornan (serial „Upadek”). „Pięćdziesiąt twarzy Greya” 13 lutego (sobota), godz.21:00. Po raz pierwszy w telewizji. Tylko w CANAL+.

Pięćdziesiąt twarzy Greya

Studentka literatury angielskiej, Anastasia Steele (Dakota Johnson) przeprowadza wywiad z przedsiębiorcą-miliarderem Christianem Greyem (Jamie Dornan). Dziewczyna jest zafascynowana przystojnym mężczyzną. Wkrótce Grey zjawia się w sklepie, w którym Anastasia dorywczo pracuje. Władczy i skryty, powoli wciąga ją w swój świat.Przetłumaczona na 51 języków trylogia „Pięćdziesiąt twarzy Greya” osiągnęła magiczny pułap 100 mln sprzedanych egzemplarzy w niecałe dwa lata po premierze pierwszego tomu. To jeden z najlepszych wyników w historii, nie dziwi więc fakt, że ekranizacja powieści wzbudzała ogromne zainteresowanie. Opublikowany w lipcu 2014 roku pierwszy zwiastun filmu obejrzano ponad 100 milionów razy w zaledwie tydzień. Przełożyło się to na popularność całego filmu, który zarobił blisko 570,5 miliona dolarów, przy budżecie zaledwie 40.Pięćdziesiąt twarzy Greya

Szansę wyreżyserowania adaptacji bestselerowej powieści pierwotnie zaoferowano Angelinie Jolie, która jednak odmówiła. Ostatecznie za kamerą stanęła Sam Taylor-Johnson. Spośród setek kandydatów reżyserka wybrała na parę głównych protagonistów irlandzkiego aktora Jamie’ego Dornana oraz Dakotę Johnson, córkę słynnej hollywoodzkiej pary – Dona Johnsona i Melanie Griffith. Dornan zdobył uznanie krytyków rolą seryjnego mordercy w miniserialu „Upadek”, w którym zagrał u boku Gillian Anderson („Z archiwum X”). Dakota Johnson zadebiutowała już w 1999 roku u boku matki i przyrodniej siostry Stelli Banderas w „Wariatkach z Alabamy”, debiucie reżyserskim Antonia Banderasa.W filmie na szczególną uwagę zasługuje zawierająca 16 utworów ścieżka dźwiękowa. Znalazły się na niej m.in. nominowana do Oscara® 2016 piosenka „Earned It” oraz nominowana do Złotego Globu 2016 „Love Me Like You Do” Ellie Goulding. Ponadto w filmie można usłyszeć utwory w wykonaniu Franka Sinatry, The Rolling Stones, Annie Lennox i Sii.„Pięćdziesiąt twarzy Greya” został w wielu krajach zakazany ze względu na zbyt długie i dosłowne sceny seksu oraz pokazywanie sadomasochistycznych praktyk. Co ciekawe, we Francji film otrzymał kategorię wiekową od 12 lat, choć niektórzy recenzenci uważali, że film powinien być dostępny bez ograniczeń wiekowych.


POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 27 WRZEŚNIA / 15:10 / CANAL+ FAMILY