Kategoria: CANAL+ DISCOVERY

„POLSKA FILMOWA” W SERII CANAL+ DISCOVERY

pn 11 kwietnia 2016

Odkryj na nowo miejsca, w których powstały kultowe polskie filmy i seriale.

Polska Filmowa

Są w Polsce miejsca, w których fikcja miesza się z rzeczywistością i nic nie jest takim, jakim się wydaje. Odwiedza je aktor Rafał Zawierucha, który wyrusza szklakiem okolic, w których kręcono najbardziej znane polskie filmy i seriale. Dociera tam, gdzie tworzyła się historia polskiego kina i gdzie kino tworzyło historię. Premiera serii „Polska Filmowa” w poniedziałek, 25 kwietnia, o 21:00, tylko w CANAL+ DISCOVERY.Najnowsza seria dokumentalna, wyprodukowana specjalnie dla CANAL+ DISCOVERY, zabiera widza w niezwykłą podróż po Polsce i razem z nim odkrywa ją na nowo.


W każdym odcinku przedstawiony jest inny region, miejscowość lub miejsce, w którym kręcono najbardziej popularne produkcje. Zakątki znane z wielkiego ekranu, na co dzień wyglądają oczywiście zupełnie inaczej. Na własne oczy przekonamy się, jak działa magia kina: jak zadziwiające metamorfozy zachodziły tutaj na potrzeby różnych planów filmowych, wymogów scenariuszowych i scenograficznych. W serii występują znakomici polscy twórcy, którzy przyczynili się do powstania najsłynniejszych polskich filmów. Zdradzą nam oni nie tylko tajniki kuchni filmowej, ale także mnóstwo ciekawostek z planu i anegdot. A wszystko to „na miejscu akcji”, w pięknych polskich plenerach. W programie występują między innymi: Andrzej Wajda, Marcin Koszałka, Beata Tyszkiewicz, Daniel Olbrychski, Natasza Urbańska, Marian Prokop, Borys Szyc, Agata Kulesza, Wojciech Kiersznowski, Grażyna Szapołowska, Magdalena Piekorz i wielu innych.Polska Filmowa

Przewodnikiem widza po świecie „Polski Filmowej” jest aktor Rafał Zawierucha. Twierdzi on, że wartością programu są nie tylko pokazywane w nim sceny filmowe i anegdoty z nimi związane, ale również prezentacja pięknych regionów i miejsc, które zapisały się na kartach polskiej i światowej kinematografii. Jest to inspiracja do podróży po Polsce filmowym szlakiem.Producentem „Polski Filmowej” jest Discovery Networks, a producentem wykonawczym firma Bongo Media Productions. CANAL+ DISCOVERY, emituje ok. 120 godzin nowych polskich produkcji rocznie przygotowanych specjalnie na potrzeby kanału.Premierowe odcinki „Polski Filmowej” w poniedziałki, od 25 kwietnia, o godz. 21.00 tylko w CANAL+ DISCOVERY.
POLECANE

 

Supernova

PT / 25 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

PT / 25 WRZEŚNIA / 22:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM