„PORZUCONY WEDŁUG HARLANA COBENA” W RAMACH „TYGODNIA Z KRYMINAŁEM W CANAL+”.

śr 1 czerwca 2016

W czerwcu CANAL+ SERIALE zaprasza na „Tydzień z kryminałem”, a w nim na premierę serialu „Porzucony według Harlana Cobena”. Oryginalny scenariusz autorstwa mistrza powieści kryminalnej Harlana Cobena to gwarancja tego, co w rasowym thrillerze najlepsze: wciągającej fabuły, nieoczekiwanych zwrotów akcji oraz wyjątkowego klimatu. Premierowe emisje w niedziele od 5 czerwca, o 22:00. Po raz pierwszy w telewizji. Tylko w CANAL+ SERIALE.

Porzucony według Harlana Cobena

W ramach „Tygodnia z kryminałem” CANAL+ pokaże również najnowsze, najlepsze polskie i amerykańskie kryminały. Wśród tytułów: „Gunman” z Seanem Pennem, „Feralna noc” z Johnem Cusackiem i Robertem De Niro, „Ziarno prawdy” według bestsellerowej powieści Zygmunta Miłoszewskiego oraz „Jeziorak” – polski kryminał w iście skandynawskim klimacie.


„Porzucony według Harlana Cobena” to 10 odcinków trzymającej w napięciu akcji, gdzie śledztwo w sprawie o morderstwo krzyżuje się z zagadką z przeszłości. Produkcja porównywana jest do klimatu brytyjskiego „Broadchurch”, a dłoń mistrza gatunku, Harlana Cobena, gwarantuje emocje i rozrywkę na najwyższym poziomie. Premierowe emisje odcinków w niedziele od 5 czerwca o 22:00 w CANAL+ SERIALE.


Czwórka nastolatków (Mark, Pru, Danny i Slade) nigdy nie zapomni pewnej feralnej wycieczki do parku. Właśnie wtedy zgubili pięcioletniego Jesse’ego, brata Marka. Chłopca nigdy nie odnaleziono. Minęło 20 lat. Danny, obecnie detektyw, wpada na trop, który zmieni życie przyjaciół. W śledztwie w sprawie o morderstwo pojawia się dowód – DNA należące do zaginionego Jesse’ego. Chłopak żyje, ale co się z nim działo przez te wszystkie lata? Gdzie mieszka, co robi? Czy ma coś wspólnego z morderstwem, nad którym pracuje policja? Wątpliwości się mnożą, tropy gmatwają, a najważniejsze pytania pozostają bez odpowiedzi.


Polska premiera pierwszego odcinka serialu odbyła się 4 maja br. na festiwalu NETIA OFF CAMERA, w ramach panelu dyskusyjnego „Development scenariusza serialu premium”, który zorganizowały CANAL+, Szkoła Wajdy i Fundacja OFF CAMERA. Po pokazie odbył się masterclass pt. „British TV masterclass”. Gościem specjalnym był Daniel Brocklehurst, współautor scenariusza, napisanego według pomysłu Harlana Cobena. Najnowsza powieść Cobena „Fool Me Once”, która w Stanach miała premierę w marcu, na polski rynek trafi na początku 2017 roku. W Polsce wydawcą powieści Harlana Cobena jest wydawnictwo Albatros.


„Tydzień z kryminałem” W CANAL+ i w CANAL+ FILM

Gunman: Odkupienie

W piątek 3 czerwca, w ramach „Tygodnia z kryminałem”, CANAL+ pokaże premierowo thriller „Gunman: Odkupienie”, najnowszy film akcji Pierre’a Morela („Uprowadzona”). Co czeka szpiega, który zapragnie odzyskać dobre imię? Przede wszystkim ucieczka przed… tymi, dla których pracował. Mocne kino dla wielbicieli „Uprowadzonej”, „Ocalonej” czy „Gracza”. W rolach głównych: Sean Penn („Życie Carlita”, „Wszystkie odloty Cheyenne’a”) i Javier Bardem („Skyfall”, „Jedz, módl się i kochaj”).


W niedzielę, 5 czerwca, widzowie CANAL+ zobaczą po raz pierwszy w telewizji „Feralną noc”, rasowy kryminał z aktorskim pojedynkiem Johna Cusacka i Roberta De Niro na pierwszym planie. Jack (John Cusack; „Kontrakt na zabijanie”, „Con Air – Lot skazańców”) to twardziel, którego prześladuje chroniczny pech. Mężczyzna otrzymuje pozornie proste, ale nietypowe zlecenie od legendarnego szefa mafii, Darny (Robert De Niro; „Sezon na zabijanie”, „Wielkie wesele”). Ma odebrać dla niego tajemniczą torbę. Prosta robota? Nic bardziej mylnego.


W poniedziałek, 6 czerwca od 20:00 CANAL+ FILM zaprasza na dwa polskie znakomite kryminały – „Ziarno prawdy” i „Jeziorak”. Pierwszy to adaptacja powieści Zygmunta Miłoszewskiego według scenariusza jego autorstwa. Za kamerą Borys Lankosz („Rewers”). W małym miasteczku zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Lokalna policja będzie musiała nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoła rozhisteryzowanej opinii publicznej. Ważny temat, wciągająca intryga, świetny, nietuzinkowy bohater i kapitalna konstrukcja. Film był prezentowany w Konkursie Głównym FF w Gdyni 2015. Na pierwszym planie Robert Więckiewicz („Pod Mocnym Aniołem”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”), w pozostałych rolach: Jerzy Trela, Arkadiusz Jakubik i Magdalena Walach.


Drugi film wieczoru to doskonały kryminał w skandynawskim klimacie, aktorstwo na najwyższym poziomie oraz zagmatwana fabuła, w której trzy wątki zbiegają się w jeden. W główną rolę wciela się Jowita Budnik („Papusza”, „Plac Zbawiciela”), a partnerują jej Sebastian Fabijański (serial „Krew z krwi”, serial „Belfer”, którego premiera już jesienią tego roku), Mariusz Bonaszewski („Jack Strong”) i Łukasz Simlat („Karbala”, „Moje córki krowy”, „Warsaw By Night”). „Jeziorak” znalazł się w Konkursie Głównym FF w Gdyni 2014, gdzie statuetkę w kategorii Najlepszy debiut aktorski odebrał Sebastian Fabijański.

POLECANE

 

Supernova

PT / 23 PAŹDZIERNIKA / 21:55 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ND / 25 PAŹDZIERNIKA / 20:00 / CANAL+ DOKUMENT
 

John Wick 3

SO / 31 PAŹDZIERNIKA / 22:50 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 30 PAŹDZIERNIKA / 00:20 / CANAL+ PREMIUM