„PRAWDZIWA HISTORIA RODU BORGIÓW” - MIĘDZYNARODOWA PRODUKCJA CANAL+ NA ANTENIE OD 24 LISTOPADA

pn 24 października 2011

Koprodukowana przez CANAL+ „Prawdziwa historia rodu Borgiów”, najdroższy europejski serial, to dzieło Toma Fontany, który pokazuje bez kompromisów i cenzury losy kontrowersyjnej rodziny. To opowieść o żądzy władzy, zbrodni, polityce i religii, pożądaniu i kazirodztwie, zdradzie i odkupieniu. Emisja od 24 listopada: w każdy czwartek o 21:00 stacja pokaże dwa premierowe odcinki.


W CANAL+ pokazujemy produkcje najnowsze, ale też wyjątkowe. Takie, które ze względu na temat, poziom realizacji i walory artystyczne stają się wydarzeniem kulturalnym i medialnym. Wszystkie te warunki spełnia serial „Prawdziwa historia rodu Borgiów”, który w ubiegłym tygodniu miał premierę we Francji i Włoszech, i w obu krajach pobił rekordy oglądalności - mówi Beata Ryczkowska, Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego spółki CANAL+ Cyfrowy.


Emitowany 10 października przez CANAL+ we Francji pierwszy odcinek „Prawdziwej historii rodu Borgiów” zgromadził przed telewizorami 1,7 miliona widzów, co jest wynikiem bez precedensu w historii stacji. We Włoszech serial okazał się najlepiej oglądaną produkcją roku kanału Sky Cinema, przy czym widownia ostatniego odcinka podwoiła się w porównaniu z pierwszym. Stworzona przez Toma Fontanę superprodukcja zostanie pokazana w 40 krajach, w tym w USA, Hiszpanii, Niemczech, Izraelu, Japonii i Rosji. W Polsce pojawi się w CANAL+ już 24 listopada.


Producent serialu Klaus Zimmermann mówi: Realizacja projektu na tak wielką skalę jest możliwa, gdy ma się swobodę twórczą. „Prawdziwa historia rodu Borgiów” mogła powstać w takiej jakości i z takim rozmachem dzięki zaufaniu i udziałowi CANAL+, a zwłaszcza dzięki podzielaniu wspólnych ambicji.


„Prawdziwa historia rodu Borgiów” jest europejską wersją losów słynnej hiszpańskiej rodziny, która dała światu dwóch papieży i świętego, będąc jednocześnie utożsamianą z najbardziej ponurym rozdziałem w historii Kościoła katolickiego. Licząca 12 odcinków produkcja, najdroższy dotychczas serial europejski, to dzieło Toma Fontany (seriale „Oz”, „St. Elsewhere”, „Filantrop”). Reżyserią zajął się m.in. Oliver Hirschbiegel („Eksperyment”, „Upadek”), scenografią Bernd Lepel („Papieżyca Joanna”, „Baader – Meinhof”, „Upadek”), a kostiumami Sergio Ballo („Zwycięzca”, „Witaj, nocy”). W roli głównej wystąpił John Doman, znany z takich filmów, jak „The Company Men”, „Samotne serca”, „Prawo ulicy” czy seriali: „Układy”, „Rodzina Soprano”, „Oz”. Towarzyszą mu m.in. Mark Ryder, Stanley Weber, Isolda Dychauk, Assumpta Serna, Marta Gastini i Andrea Sawatzki.


„Szukaliśmy aktorów, którzy potrafią zagrać po angielsku, a zwłaszcza takich, którzy odpowiadają wizji postaci, jaką mieli Tom Fontana i Oliver Hirschbiegel. Nie chcieliśmy ograniczać castingu, byliśmy gotowi na mieszanie narodowości, jeśli tego wymagałby serial. Fontana i Hirschbiegel składali więc cierpliwie rodzinę, a rezultat spełnił wszelkie nasze oczekiwania” – opowiada o kompletowaniu obsady Fabrice de la Patellière, dyrektor produkcji filmowej CANAL+.


POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

PN / 21 WRZEŚNIA / 07:45 / CANAL+ PREMIUM