„PRAWDZIWA HISTORIA RODU BORGIÓW” - MIĘDZYNARODOWA PRODUKCJA CANAL+ NA ANTENIE OD 24 LISTOPADA

pn 7 listopada 2011

Koprodukowana przez CANAL+ „Prawdziwa historia rodu Borgiów”, najdroższy europejski serial, to dzieło Toma Fontany, który pokazuje bez kompromisów i cenzury losy kontrowersyjnej rodziny. To opowieść o żądzy władzy, zbrodni, polityce i religii, pożądaniu i kazirodztwie, zdradzie i odkupieniu. Emisja od 24 listopada: w każdy czwartek o 21:00 CANAL+ pokaże dwa premierowe odcinki.

„Prawdziwa historia rodu Borgiów” jest europejską wersją losów słynnej hiszpańskiej rodziny, która dała światu dwóch papieży i świętego, będąc jednocześnie utożsamianą z najbardziej ponurym rozdziałem w historii Kościoła katolickiego. Licząca 12 odcinków produkcja, najdroższy dotychczas serial europejski, to dzieło Toma Fontany (seriale „Oz”, „St. Elsewhere”, „Filantrop”). Reżyserią zajął się m.in. Oliver Hirschbiegel („Eksperyment”, „Upadek”), scenografią Bernd Lepel („Papieżyca Joanna”, „Baader – Meinhof”, „Upadek”), a kostiumami Sergio Ballo („Zwycięzca”, „Witaj, nocy”). W roli głównej wystąpił John Doman, znany z takich filmów, jak „The Company Men”, „Samotne serca”, „Prawo ulicy” czy seriali: „Układy”, „Rodzina Soprano”, „Oz”. Towarzyszą mu m.in. Mark Ryder, Stanley Weber, Isolda Dychauk, Assumpta Serna, Marta Gastini i Andrea Sawatzki.


„Szukaliśmy aktorów, którzy potrafią zagrać po angielsku, a zwłaszcza takich, którzy odpowiadają wizji postaci, jaką mieli Tom Fontana i Oliver Hirschbiegel. Nie chcieliśmy ograniczać castingu, byliśmy gotowi na mieszanie narodowości, jeśli tego wymagałby serial. Fontana i Hirschbiegel składali więc cierpliwie rodzinę, a rezultat spełnił wszelkie nasze oczekiwania” – opowiada o kompletowaniu obsady Fabrice de la Patellière, dyrektor produkcji filmowej CANAL+.


„Prawdziwa historia rodu Borgiów” to widowisko kostiumowe, którego wartość tkwi nie tylko w perfekcyjnej realizacji, dbałości o historyczną prawdę i inscenizacyjne szczegóły, ale także brak politycznej poprawności i ujęcie tematu w taki sposób, że jest on wiarygodny, w zaskakujący sposób współczesny. Jednocześnie jest to serial, który skupia się w równym stopniu na zaczerpniętych z materiałów źródłowych faktach – Fontana przy pisaniu scenariusza wykorzystał swoją doskonałą znajomość łaciny - co na relacjach międzyludzkich, motywach działania bohaterów, ich żądzach, urażonych ambicjach, zazdrości, poczuciu winy i słabościach.


Emitowany 10 października przez CANAL+ we Francji pierwszy odcinek „Prawdziwej historii rodu Borgiów” zgromadził przed telewizorami 1,7 miliona widzów, co jest wynikiem bez precedensu w historii stacji. We Włoszech serial okazał się najlepiej oglądaną produkcją roku kanału Sky Cinema, przy czym widownia ostatniego odcinka podwoiła się w porównaniu z pierwszym. Stworzona przez Toma Fontanę superprodukcja zostanie pokazana w 40 krajach, w tym w USA, Hiszpanii, Niemczech, Izraelu, Japonii i Rosji. W Polsce pojawi się w CANAL+ już 24 listopada.


Producent serialu Klaus Zimmermann mówi: Realizacja projektu na tak wielką skalę jest możliwa, gdy ma się swobodę twórczą. „Prawdziwa historia rodu Borgiów” mogła powstać w takiej jakości i z takim rozmachem dzięki zaufaniu i udziałowi CANAL+, a zwłaszcza dzięki podzielaniu wspólnych ambicji.


POLECANE

 

Supernova

PT / 25 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

PT / 25 WRZEŚNIA / 22:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM