„ROCKEFELLER PLAZA 30 IV” PREMIEROWO W POLSCE W CANAL+

śr 21 lipca 2010

Od 12 sierpnia 2010 na antenę CANAL+ powraca cieszący się niesłabnącą popularnością w Stanach Zjednoczonych serial komediowy „Rockefeller Plaza 30”. Kolejne odcinki najnowszego, czwartego sezonu będą nadawane w CANAL+ w każdy czwartek o 21:50.


CANAL+ pokazał pierwsze odcinki „Rockefeller Plaza 30" w maju 2007 roku i od tamtej pory co rok wprowadza na antenę kolejne jego sezony wkrótce po pojawieniu się ich w USA. Serial opowiada o kulisach pracy ekipy przygotowującej program satyryczny na żywo w jednej z największych amerykańskich stacji telewizyjnych. Można przypuszczać, że chodzi o słynny „Saturday Night Live", nadawany w NBC od lat 70. Tym bardziej, że tytuł serii wskazuje na adres Rockefeller Center w Nowym Jorku, gdzie stacja ma siedzibę.
„Rockefeller Plaza 30" jest najczęściej nagradzanym serialem komediowym ostatnich lat. Produkcja otrzymała dotychczas 67 nominacji do Emmy, w tym aż 14 statuetek oraz 10 nominacji do Złotych Globów, z czego 6 wygranych. Serial jest szczególnie doceniany za błyskotliwy scenariusz i doskonałe aktorstwo. Tina Fey, pomysłodawczyni, producentka, scenarzystka i odtwórczyni jednej z głównych ról, za swoją pracę przy „Rockefeller Plaza 30” została dotychczas wyróżniona m.in. 2 Złotymi Globami, 5 nagrodami Emmy i licznymi nominacjami. Partnerujący jej na planie Alec Baldwin za kreację Jacka Donaghy’ego otrzymał m.in. 3 Złote Globy i 3 nagrody Emmy. Serial słynie także ze świetnych występów gościnnych amerykańskich celebrytów. Wielu z nich, jak Alan Alda, Jennifer Aniston, Elaine Stritch, Carrie Fisher, Steve Buscemi, Will Arnett, Edie Falco czy Steve Martin otrzymali za swoje epizody nominacje do Emmy. Poza nimi w „Rockeffeler Plaza 30” gościnnie wystąpiły także takie gwiazdy, jak Isabella Rossellini, David Schwimmer, Al Gore, John McEnroe czy Jerry Seinfeld. W czwartym sezonie serii do tego grona dołączy m.in. Julianne Moore, Elizabeth Banks, Matt Damon, Whoopi Goldberg, Michael Sheen, Jason Sudeikis i wiele innych sław.

Seriale są istotną częścią programu CANAL+. Stacja wybiera do emisji najciekawsze propozycje wchodzące na amerykański rynek, które stają się wielkimi przebojami również w Polsce. Tak było m.in. z „Przez 24 godziny” i „Detektywem Monkiem”, którego finałowy sezon jest właśnie nadawany w CANAL+, „Mentalistą” czy „Magią kłamstwa” z Timem Rothem w roli głównej. Te i wiele innych produkcji miało polską telewizyjną premierę na antenie CANAL+. Stacja pokazała również wszystkie dotychczas wyprodukowane części kultowych kreskówek, takich jak „Simpsonowie” i „South Park”. Dbając o różnorodność programową CANAL+ prezentuje także regularnie filmy animowane dla dorosłych, w tym starannie wyselekcjonowane, cieszące się największym uznaniem fanów i krytyków seriale anime. Dotychczas w środowe wieczory stacja zaprezentowała takie japońskie produkcje, jak m.in. „Ergo Proxy”, „Wolf’s Rain”, „Baccano!” czy „Tajemniczy Samuraj”, a od września będzie kontynuowała nadawanie serii „Mononoke”.
POLECANE

 

Supernova

SO / 26 WRZEŚNIA / 20:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ND / 27 WRZEŚNIA / 21:35 / CANAL+ FILM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM