„SZTUCZKI” ANDRZEJA JAKIMOWSKIEGO W NAJBLIŻSZY WTOREK NA POLU MOKOTOWSKIM W RAMACH CYKLU EVERGREENY CANAL+

cz 30 czerwca 2011

Przez dziesięć letnich tygodni, w każdy wtorek warszawiacy mogą oglądać bezpłatnie na Polu Mokotowskim najlepsze koprodukcje CANAL+. Inaugurujący pokazy film „Carlos” zgromadził ponad 600 osób. We wtorek, 5 lipca, organizatorzy zaprezentują obraz Andrzeja Jakimowskiego „Sztuczki”, który zdobył festiwalowe laury m.in. w Gdyni i w Wenecji.

„Bezpłatne letnie pokazy filmowe, które w ramach akcji Filmowa Stolica Lata odbywać się będą w największych parkach w Warszawie, cieszą się coraz większą popularnością. Na inauguracyjną projekcję filmu „Carlos” z cyklu EVERGREENY CANAL+przyszło ponad 600 osób. Mamy nadzieję, że ta tendencja utrzyma się do ostatniego pokazu, a widzów będzie ciągle przybywać” – podsumowuje pierwszy pokaz Adam Warzyszyński, pomysłodawca Filmowej Stolicy Lata.


CANAL+ zaprasza na pokazy swoich najlepszych koprodukcji w każdy wtorek. W najbliższy, 5 lipca, widzowie obejrzą „Sztuczki” w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego. Film, nagrodzony m.in. na festiwalach filmowych w Wenecji i Gdyni, to ciepła opowieść o rodzeństwie, które prowadzi gry z losem i w ten sposób stara się wpłynąć na rzeczywistość. „Ten film to pełna magicznego realizmu, wzruszająca historia o świecie widzianym oczami dzieciaków. To także rzadki przykład kina autorskiego, które odniosło sukces komercyjny. Świetna reżyseria i znakomite zdjęcia dodatkowo podnoszą jego wartość. Mam nadzieję, że spodoba się widzom, którzy przyjdą na seans EVERGREENÓW CANAL+” – mówi Agatha Slaby-Bolińska – Rzecznik Prasowy CANAL+.


CANAL+ zachęca też fanów dobrego kina i Filmowej Stolicy Lata, by śledzili wybrane media lokalne i zajmujące się tematyką filmową, z którymi przez dziesięć tygodni organizuje ciekawe konkursy. Na zwycięzców czekają upominkowe zestawy – koce, zegarki, T-shirty i słodkości.


Uwaga! Zabierzmy ze sobą koce. Nawet jeśli nie przydadzą się do rozłożenia na trawie, to przynajmniej ogrzeją, gdy upalny dzień zamieni się w nieco chłodniejszy wieczór. Szczegóły programu, mapki dojazdowe, dodatkowe informacje na stronie internetowej www.FilmowaStolica.pl


Filmowa Stolica Lata składa się z cykli: EVERGREENY CANAL+, Białołęckie Lato Filmowe, Kino Plenerowe na Targówku, Kino Plażowe w Wilanowie, Kino Plenerowe na Żoliborzu, Filmowe Bielany, Kino Plenerowe w Amfiteatrze. Poza tym w ramach warszawskich kin plenerowych realizowane są jeszcze wydarzenia: Kino Plenerowe w Parku Skaryszewskim oraz Ursynowskie Lato Filmowe.


Patronat Honorowy nad Filmową Stolicą Lata przyjęła Prezydent m.st. Warszawy


Sponsorem Filmowej Stolicy Lata jest CANAL +


Partnerami Filmowej Stolicy Lata są: Dzielnica Białołęka m.st. Warszawy, Dzielnica Bielany m.st. Warszawy, Dzielnica Targówek m.st. Warszawy, Dzielnica Wilanów m.st. Warszawy, Dzielnica Żoliborz m.st. Warszawy, Ośrodek Kultury Wola.


Patronami medialnymi wydarzenia są: TVP3, Radio ESKA, Gazeta Wyborcza, Stroer Infoscreen, Aktivist, Filmweb, EMPiK, Beverly Hills Video, Szorty.pl, Warszawska Szkoła Reklamy /TV Południe.


Wydarzenie Kino Plenerowe w Parku Skaryszewskim jest współfinansowane przez m.st. Warszawa Dzielnica Praga Południe, partnerem wydarzenia jest Centrum Promocji Kultury w dzielnicy Praga Południe.


Wydarzenie Ursynowskie Lato Filmowe jest współfinansowane przez m.st. Warszawa Dzielnica Ursynów.


POLECANE

 

Król złodziei

SO / 8 SIERPNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Maiden

ND / 9 SIERPNIA / 13:30 / CANAL+ DOKUMENT