„TRANSCENDECJA” Z JOHNYM DEEPEM W ROLI GŁÓWNEJ TYLKO W CANAL+

pt 5 czerwca 2015

Reżyserski debiut Wally’ego Pfistera laureata Oscara za zdjęcia do „Incepcji” i stałego współpracownika Christophera Nolana. Genialny naukowiec zgadza się, by przenieść jego umysł do pamięci powstającego komputera. W roli głównej Johnny Depp, a partnerują mu m.in. Rebecca Hall, Morgan Freeman i Paul Bettany. „Transcendencja” po raz pierwszy w telewizji w sobotę, 20 czerwca 2015, o 21:00 tylko w CANAL+.

Grupa wynalazców pracuje nad stworzeniem pierwszego komputera obdarzonego inteligencją i empatią. Jeden z naukowców, Will Caster (w tej roli Johnny Depp) staje się celem ataku terrorystów, widzących w eksperymencie zagrożenie dla ludzkości. Jego żona (Rebecca Hall) podejmuje decyzję o przeniesieniu umysłu męża do pamięci powstającej maszyny. Will ożywa, ale czy na pewno jest to ten sam byt?Reżyserki debiut Pfistera, znakomitego operatora współpracującego m.in. z Christopherem Nolanem („Mroczny Rycerz", „Incepcja", „Prestiż") to sprawnie realizowane widowisko z gwiazdorską obsadą i doskonałymi zdjęciami. Nie ma w „Transcendencji” ani jednego brzydko zakomponowanego kadru. (…) każdy plan jest perfekcyjnie zainscenizowany i oświetlony, każdy detal cieszy oko – pisała Małgorzata Steciak na portalu Onet.pl. Recenzent Filmwebu Marcin Pietrzyk zwrócił uwagę na inną zaletę filmu Pfistera. Siłą „Transcendencji" jest jej moralna niejednoznaczność. W przeciwieństwie do futurystycznych, czysto rozrywkowych widowisk tu nie ma jasnego podziału na dobro i zło (…). Wszyscy pragną dobra i gotowi są zapłacić każdą cenę, by cel osiągnąć” – napisał Pietrzyk.


„Transcendencja” to także gwiazdorska obsada. W główną rolę wcielił się Johnny Depp. Trzykrotnie nominowany do Oscara® aktor, kojarzony ostatnio głównie z roli kapitana Jacka Sparrowa z serii „Piraci z Karaibów”, pokonał w castingu takich rywali, jak James McAvoy, Tobey Maguire czy Christian Bale. O rolę żony naukowca, którą finalnie zagrała Rebecca Hall („Vicky Christina Barcelona”), rywalizowały m.in. Noomi Rapace i Rooney Mara. Co ciekawe, obie aktorki wcześniej wcieliły się w Lisbeth Salander w ekranizacjach „Millennium” Stiega Larssona. Doborową obsadę „Transcendencji” dopełniają Morgan Freeman („Iluzja”, „Last Vegas”), Paul Bettany („Kod da Vinci”), Cillian Murphy (serial „Peaky Blinders”) oraz Kate Mara, której międzynarodową sławę przyniósł występ w pokazywanym premierowo w Polsce w Ale kino+ serialu „House of Cards”.


POLECANE

 

Supernova

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:05 / CANAL+ FAMILY
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ŚR / 7 PAŹDZIERNIKA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM