„UKŁAD ZAMKNIĘTY”, „BEJBI BLUES” I NAJNOWSZA PRODUKCJA WOODY’EGO ALLENA WYŁĄCZNIE W CANAL+

cz 16 stycznia 2014

Platforma nc+ podpisała długoterminową umowę dotyczącą wyłącznej eksploatacji filmów na polu PayTV oraz praw Catch-up VOD z firmą Kino Świat Sp. z o.o, jednym z największych niezależnych dystrybutorów filmowych w Polsce.Na mocy umowy, od początku 2014 roku wszystkie filmy z portfolio tego dystrybutora będą prezentowane premierowo w CANAL+.

Kontrakt obejmuje prawa do pokazywania pełnej oferty filmowej Kino Świat na antenie CANAL+ i w serwisie CANAL+ VOD. Reguluje również kwestię emisji wybranych tytułów na kanale ale kino+. W ramach umowy widzowie CANAL+ zobaczą m.in. takie filmy, jak „Blue Jasmine” Woody’ego Allena, głośne produkcje rodzimej kinematografii – „Układ zamknięty”, „Bejbi Blues”, „Nieulotne”, „Dzień kobiet” a także wysokobudżetowe animacje spoza Hollywood – „Ratujmy Mikołaja!”, „Zambezia” czy „Khumba”.


- Bogactwo i różnorodność naszej oferty filmowej budujemy nie tylko w oparciu o kontrakty z wielkimi studiami hollywoodzkimi, ale również przez współpracę z uznanymi, niezależnymi dystrybutorami krajowymi, m.in. takimi jak Kino Świat. Dystrybutor ten oferuje bardzo szeroki repertuar filmowy począwszy od głośnych krajowych i zagranicznych produkcji przez wysmakowane kino dla bardziej wymagającego odbiorcy aż po propozycje dla całej rodziny - mówi Jakub Szurmiej, Szef Działu Zakupów Programowych platformy nc+.


Kino Świat to niezależny dystrybutor filmowy funkcjonujący na polskim rynku od 2001 roku. Firma działa w obszarze dystrybucji kinowej i rozpowszechnia filmy na płytach DVD. Sprzedaje również prawa telewizyjne typu Pay TV i Free TV oraz angażuje się w produkcję filmów fabularnych („Jesteś Bogiem”, „Pod Mocnym Aniołem”), kreację i promocję projektów filmowych i kulturalnych.


W ostatnich trzech latach udział w rynku kinowym firmy KINO ŚWIAT wynosił średnio 16%, co potwierdza, że firma ta jest jednym z wiodących dystrybutorów filmowych w Polsce.


Film to jeden z głównych filarów programowych CANAL+. Stacja prezentuje ponad 500 premier rocznie, z czego znacząca większość to tytuły niepokazywane wcześniej w żadnej polskiej telewizji.


POLECANE

 

Supernova

PT / 25 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

PT / 25 WRZEŚNIA / 22:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM