„WIĘZIEŃ LABIRYNTU” – WIZJONERSKA ADAPTACJA BESTSELLERA TYLKO W CANAL+

śr 16 września 2015

„Więzień labiryntu” jest zachwycającą wizualnie ekranizacją pierwszej części bestsellerowej trylogii dla młodzieży autorstwa Jamesa Dashnera.

To połączenie „Władcy much”, „Igrzysk śmierci” i serialu „Zagubieni”. Sequel filmu wchodzi do polskich kin już 18 września br. „Więzień labiryntu” po raz pierwszy w telewizji w niedzielę, 4 października, o 21:30, tylko w CANAL+.


„Więzień labiryntu” jest ekranizacją powieści dla młodzieży Jamesa Dashnera. W przededniu kinowej premiery sequela filmu (Więzień labiryntu: próby ognia) książka zajmowała pierwsze miejsce na liście bestsellerów „The New Jork Times” w kategorii wydawnictw dla dzieci i młodzieży. Film również odniósł ogromny sukces komercyjny, przynosząc dochód rzędu 340 mln dolarów. Szczególne uznanie młodej widowni zyskał grający głównego bohatera Dylan O'Brien. Młody aktor, znany z serialu „Teen Wolf: Nastoletni wilkołak”, zdobył m.in. trzy MTV Movie Awards 2015 w kategoriach: przełomowa rola, najlepszy bohater i najlepsza walka (wspólnie z Willem Poulterem). Film wyreżyserował debiutujący w „pełnym metrażu” Wes Ball. Producentów przekonała kilkuminutowa animacja „Ruin” jego autorstwa, która stała się hitem Internetu.


„Więzień labiryntu” opowiada o nastolatku Thomasie (Dylan O’Brien), który budzi się na polanie zwanej Strefą ogrodzonej wysokim, betonowym murem. Stanowi on początek wielkiego Labiryntu, który skutecznie uniemożliwia wydostanie się poza Strefę. Thomas, podobnie jak pozostali uwięzieni, nie pamięta niczego z dotychczasowego życia. Przywódcą grupy jest Alby (Aml Ameen), który trafił do Strefy jako pierwszy. Potem zaczęli dołączać do niego kolejni chłopcy. W ciągu trzech lat stworzyli społeczność, w której każdy pełni określoną funkcję. Thomasowi Labirynt wydaje się w niezrozumiały sposób znajomy. W dodatku łączy go niejasna więź z przybyłą miesiąc po nim do obozu Teresą. Pierwsza w Strefie dziewczyna przynosi ze sobą tajemniczą notatkę.


Oprócz Dylana O'Briena i Willa Poultera (antagonista głównego bohatera), w filmie wystąpił również Thomas Brodie-Sangster, czyli Jojen Reed z serialu „Gra o tron”. Brodie-Sangster gra Newta, prawą rękę przywódcy grupy, Alby'ego (w tej roli Aml Ameen, znany m.in. z „Kamerdynera” Lee Danielsa). W Teresę - jedyną dziewczynę w obozie – wcieliła się Kaya Scodelario, czyli Effy z serialu „Kumple”. Jedną z ról gra także Patricia Clarkson, laureatka dwóch nagród Emmy za serial „Sześć stóp pod ziemią”.

POLECANE

 

Supernova

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:05 / CANAL+ FAMILY
 

Obywatel Jones

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 23:00 / CANAL+ 4K
 

John Wick 3

ŚR / 7 PAŹDZIERNIKA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM