AFGANISTAN OCZAMI FOTOGRAFÓW – WYSTAWA CANAL+ W WARSZAWIE

pt 21 września 2012

CANAL+, producent pierwszego polskiego serialu wojennego pt. „Misja Afganistan”, którego emisja ruszy 14 października, zaprasza na plenerową wystawę prezentującą zdjęcia z Afganistanu i fotosy z planu zdjęciowego swojej najnowszej produkcji.

Wystawę poprzedzającą telewizyjną premierę serialu CANAL+ „Misja Afganistan” będzie można oglądać w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu przed kościołem Św. Anny w dniach 24-30 września. Na plenerową ekspozycję złoży się 40 fotosów z planu serialu autorstwa Roberta Pałki, Wojciecha Wojciechowskiego oraz Aleksandry Kamińskiej, a także fotografie wykonane przez żołnierzy i pracowników cywilnych biorących w ostatnich latach udział w misjach w Afganistanie. Pierwsza odsłona wystawy pt. „Misja: Mój Afganistan” miała miejsce w sierpniu w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Objęła 30 zdjęć wybranych spośród kilkuset zgłoszonych prac.

- CANAL+ od lat popiera odważne projekty, które - tak jak wystawa fotograficzna „Misja: Mój Afganistan” - próbują uchwycić rzeczywistość z nieoczywistej perspektywy, unikając medialnych klisz. Prezentowane na ekspozycji zdjęcia stanowią przedsmak tego, co widzowie CANAL+ już od 14 października zobaczą w pierwszym polskim serialu o misji stabilizacyjnej w Afganistanie – mówi Agnieszka Egeman – szefowa redakcji filmowej CANAL+.

Fotosy z kręconej z rozmachem „Misji Afganistan” oddają w realistyczny sposób afgańską rzeczywistość, co jest zasługą zarówno fotografa, jak i wybitnego scenografa Grzegorza Piątkowskiego oraz jego ekipy, którzy stworzyli świat przedstawiony w serialu.

O serialu „Misja Afganistan”:
13-odcinkowy serial „Misja Afganistan” przedstawia pół roku z życia polskiego kontyngentu na misji. Pokazuje, na czym polega praca żołnierzy, jak wygląda ich życie w afgańskiej bazie, z jakimi wyzwaniami muszą się zmierzyć i jak silnych emocji doświadczają.
Historia opowiada o żołnierzach II plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna, pod dowództwem młodego oficera – porucznika Pawła Konaszewicza (Paweł Małaszyński).
Odkodowana premiera serialu na antenie CANAL+ już 14 października br. o godz. 22.00.
Fotosy na planie serialu zrealizował Robert Pałka – znany i ceniony fotosista, który pracował m.in. na planach takich produkcji, jak: „W ciemności”, „Krew z krwi”, „Bez tajemnic” czy „Boisko bezdomnych”.

Więcej na stronie www.misjaafganistan.pl

POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

PN / 21 WRZEŚNIA / 07:45 / CANAL+ PREMIUM